Cricket. Trols woei de blauw geel blauwe vlag..... zwembak, massage en schoone handdoeken. Arie zegt, dat we er altijd netjes uit moeten zien Moment suprème: „Arie zegt". Maar ik zeg, dat Arie zich moest schamen, niet alleen wegens ver wijfde adviezen aan mijn knapen, maar omdat hij en zijn medebe stuurderen schuldig staan aan ver duistering van historisch inzicht. En zulks bij menschen, die de grootste voetbalhistorie van het land maken! Dat de Kruislaan bouwgrond wordt heeft Amster dam nog steeds te weinig steen en te veel groen? daar kan Ajax niets aan doen. Maar dat de heeren in moderne efficiency mijn club huis voor brandhout hebben ver zilverd, is erger dan zakelijk: het is keihard „oké!" Er was eens: Vader Bon, ze hebben de baker mat van je schoolwedstrijden op de lompenkar gegooid! Gruwelijk moment VETERAAN. Hoewel de resultaten, tot dusverre met cricket behaald, weinig hoopvol zijn, meenen wij niet te mogen versagen en voort te moeten gaan onze leden op te wekken aan onze zomersport deel te nemen; het stemt in ieder geval tot tevredenheid, dat diverse jongere leden het volgende seizoen blijkbaar van plan zijn de flanellen aan te trekken. Gebrek aan oefening heeft ons dit seizoen parten gespeeld en dit demonstreert zich het duidelijkst in onze battingcijfers. Wij schrijven dan ook onze nederlagen hoofdzakelijk aan dit onderdeel van het spel toe. Het fielden en bowlen is over het algemeen van goede kwaliteit; des te meer jammer dus, dat het batten zoo zwak is. Bovendien lijkt ons de tweede klasse in de tegenwoordige samen stelling voor ons, die bij uitzondering met volledige elftallen spelen, wel iets te sterk. Het volgend seizoen hopen wij echter èn met onze oefengelegenheid èn met ons veld in betere omstandigheden te ver- keeren, waardoor ongetwijfeld ook ons spelpeil omhoog zal gaan. Door vacantie is het mij onmogelijk de diverse cijfers te publi- ceeren, maar in het volgende clubnieuws zult U deze ongetwijfeld vinden. Laat ons met elkaar trachten „to make the best of it", maar bovenal probeeren den naam van Ajax ook in de cricketwereld hoog te houden. F. DUKKER. 311

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 7