Namens hel gemeentebestuur van Amsterdam kwam wethouder Jac. Rustige het bestuur complimenteeren. Men ziet hier den wethouder tijdens zijn toespraak. blieft riiet het record van H.V.V. te laten benaderen, maar wie onzer en wie in de Nederlandsche voetbalkringen trekt zich van dergelijke verzuurde lieden iets aan? Neen, dergelijke kleinigheden kunnen ons de feeststemming, waar in wij al deze maanden mogen verkeeren, niet bederven. Een feeste lijke stemming heerschte er ook, toen het laatste fluitsignaal in den wedstrijd AjaxEindhoven weerklonk, want al staat de Amsterdam mer nu eenmaal wat nuchter in zijn uitingen tegenover kampioen schappen dat kan Amsterdam zich nu eenmaal veroorloven, dank zij de vele sportsuccessen over alle linies der Amsterdamsche sport clubs een kampioenselftal wordt toch nog altijd op een ovatie onthaald. Anderiesen ging op de schouders, terwijl in de kleedkamer al de eerste speeches los kwamen, de eerste, maar niet de laatste dien dag, want dat gebeurde 's avonds pas of was het 's nachts? in Kras, waar terstond een receptie plaats vond. Meer zullen we over dit kampioenschap niet zeggen, te meer niet, waar ook nog anderen in dit nummer over dit feit aan het woord zijn. Ook over het spel in het afgeloopen jaar zullen we het niet meer hebben; hoewel het nieuwe seizoen niet ver meer is heerscht er momenteel toch algeheele voetbalrust in onze vereeniging. En dat hoort niet alleen met de beenen, maar ook met de hersens zoo te zijn. Voetballers van alle elftallen: geniet van je vacantie, rust flink uit, zet het voetbal nog even uit je hoofd, opdat je over enkele weken weer den gezonden honger naar den bal hebt. Dan kan het volgende seizoen weer een mooi seizoen voor ons allen worden. Volledigheidshalve laten we hier tot slot nog den eindstand van de kampioenscompetitie volgen: Ajax 8 5 2 1 19—11 12 D.W.S8 3 4 1 20—11 10 N.E.C8 4 0 4 21—21 8 Eindhoven 8 2 3 3 14—15 7 Achilles 8 1 1 6 12—28 3 309

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 5