Voor den zevenden keer. Een moeilijk, doch zeer prettig seizoen ligt achter ons. 0 De maand, die achter ons ligt, is wel een zeer belangrijke voor onze vereeniging geweest. Immers, in die maand werd voor de zeven de maal door Ajax het landskampioenschap veroverd. Achter de feiten aanloopend zou men er zoo licht toe komen hier geen extra aandacht meer aan te besteden, omdat dit kampioenschap ook al gevierd en herdacht is. Toch willen we hier nog eens het een en ander over zeggen, vooral omdat dit kampioenschap op eenigszins andere wijze is behaald, dan in vroeger jaren wel eens is geschied. Immers, toen het seizoen 1938/1939 nog maar kort begonnen was, waren er nog maar heel weinigen, die een afdeelingskampioenschap voor ons durfden te verwachten, laat staan het kampioenschap van Nederland. Toen in die voor onze vereeniging bange dagen toonde zich eerst recht de inwendige kracht van Ajax. Alle beschikbare krachten werden ingespannen om de prestaties beter te doen wor den en zoowel spelers, als bestuurs- en elftalcommissie-leden kwamen hiervoor in actie en natuurlijk ook Jack Reynolds. Een dergelijke krachttoer, als toen door ons uitgehaald, zal werkelijk niet door velen nagedaan worden, want om een Feyenoord, dat even „keen" op den titel was als wij, ondanks den achterstand, dien wij hadden, nog voorbij te streven, is waarlijk een prestatie om zeer trotsch op te zijn. Ook in de kampioenscompetitie ging niet alles van een leien dakje, al hebben we steeds bovenaan of bijna bovenaan gestaan. Het spel van ons elftal was toen echter toch niet zóódanig, dat we geheel gerust konden zijn en vooral na de nederlaag tegen N.E.C. kwamen de zwartkijkers weer naar voren. Maar wederom bleek, dat wij een stootje konden verdragen, dat wij innerlijk zóó sterk zijn, dat wij ook of juist van tegenslagen weten te leeren. Ajax liet zich niet in den put werken, doch kwam er bovenuit, totdat op 25 Juni door een 30 overwinning op Eindhoven de kroon op het werk gezet werd, een moeilijk seizoen beëindigd werd met het fraaiste slot, dat men zich denken kan. Daarom juist belangrijk. Een moeilijk seizoen, juist omdat ons spel dit mogen we ons gerust nog wel eens bekennen niet altijd even sterk was en we op weg naar het kampioenschap meer obstakels ontmoetten, dan we vroeger wel eens gewend zijn geweest. Maar juist het feit, dat we die hindernissen hebben weten te nemen, de moeilijkheden op de meest juiste wijze hebben overwonnen, doet ons concludeeren, dat het afgeloopen seizoen zoo bijzonder belangrijk voor ons is geweest. Wij weten nu duidelijker dan ooit, wat we aan elkaar hebben, spelers aan bestuur, bestuur aan spelers, en dat is mede de groote winst van het afgeloopen voetbaljaar geweest. Niet alleen om het veroverde landskampioenschap, maar meer nog door de manier, waarop dit behaald is, kunnen wij trotsch op ons dierbaar Rood en Wit zijn, mogen we allen blij zijn van een derge lijke vereeniging lid te zijn. Dit te kunnen constateeren stemt wel heel erg tot groote vreugde. ZEVEN MAAL KAMPIOEN VAN NEDERLAND! Hoe prettig klinkt dat in de ooren, tenminste in de ooren van ons en onze getrouwe schare supporters. Wel zijn er nu eenmaal altijd lieden, die naijverig zijn, die klein in alles al hun best doen op papier Ajax toch maar alsje- 308

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 4