Some senses and some nonsenses. Ajax-Aniwerp F.C. op 20 Aug. Zie zoo, een van de belangrijkste dingen hebben we weer gehad. De vergadering is weer voorbij en we zitten weer; voor een jaartje mogen we onze fluweelen zetel weer behouden, en onze centjes zijn weer goed. Jammer genoeg was ik niet aanwezig, dus weet ik niet zeker of we officiéél herkozen zijn, of dat het als onbelangrijk bij hamerslag doorgetimmerd is. Ho$ dan ook, ik dank U, edele schare! Namens de Redactie stel ik onze medewerkers ook weer aan, en ik kan daarbij de heugelijke mare doen, dat ze hun aanstelling ver der „voor het leven" gekregen hebben. Een en ander natuurlijk buiten bezwaar van 's Rijks schatkist. Bovendien zijn we genegen tegen de zelfde gage nog enkele schrijfkeien resp. keitjes uit Binnen- of Buiten land desnoods ook uit de Provincie te accepteeren. Dat zij hun kans grijpen. Veel belangrijks is er zoo verder in den zomer niet te verhalen. Ik zal tenminste blij zijn, als er weer een beetje te voetballen valt, want dan heb ik tenminste wat te vertellen. Ik ben zoo'n beetje aan het pionieren, waar mijn vacantie door te brengen. Weet U niets voor me? Het moet erg mooi en goedkoop zijn, en natuurlijk geen hinder lijke meisjes, die hun vacanties misbruiken om verlovingen te pres- teeren. Zit nu even in Zandvoort, lekker dichtbij en geen politiek; ga echter weer vlug naar Amsterdam. Reuze ongezond hier; weet echter niet of dit door het slechte weer komt, dan wel door het feit, dat hier café's (welke bij dagelijksche stortbuien zeer gezellig zijn) ge vestigd zijn. Zoo: dat is dat; verder een prettige vacantie en mooi weer, mis schien krijg ik er dan ook een vlaagje van. Over de zomersporters zwijg ik; die laten mij ook in den steek. Die cricketers, enfin, laat ik maar zwijgen, ik ken er zelf niets van, dus laat ik geen steenen werpen. Alleen een beleefd verzoek: jon gens, laat het eind toch een beetje beter worden, anders kunnen we jullie competitie-stand vast niet afdrukken. Leugenaar schrijft mis schien nog wel iets over zijn vischescapades; hij liegt beter dan ik. Vacantiemaand 1939. JAMES. Binnen de maand reeds zal in ons Stadion het eerste elftal voor het nieuwe seizoen in actie komen en wel op 20 Aug. in een oefen wedstrijd tegen Antwerp F.C. Dit kan een heel aardige wedstrijd worden, daar Antwerp F.C. een der best aangeschreven clubs in België is. Het is o.a. de club van Böb Paverick, den sympathieken rechtsback van het Belgische elftal, die reeds vele malen tegen het Nederlandsche elftal heeft gespeeld. Twee jaar geleden heeft Antwerp F.C. een ernstige crisis doorge maakt, doordat en bloc een stuk of acht spelers uit het eerste elftal bedankten, waarbij ook de gebr. Dedeken waren. Antwerp F.C. is deze crisis echter geheel te boven gekomen, wat ook wel bewezen is door het fraaie seizoen, dat deze club achter den rug heeft. Ant werp F.C. bespeelt het Deurne-stadion, de plaats van den jaarlijk- schen BelgiëHolland wedstrijd te Antwerpen. 306

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 2