Bij hei heengaan van Jan Hommes Juist voor het afdrukken van dit blad komt ons de ontstel lende tijding ter oore, dat ons lid J. HOMMES Woensdag 26 dezer in den vroegen morgen is overleden. Wij geven met diep leedwezen kennis van het verscheiden van ons veler vriend en wenschen mevrouw en mejuffrouw Hommes de kracht toe om dit verlies te kunnen dragen. Dat hij in vrede moge rusten. De begrafenis zal plaats vinden op Zaterdag a.s. te één uur op de Ooster Begraafplaats. hoop ik de kracht te kunnen vinden om uitdrukking te kunnen geven, wat het beteekent een vriend te hebben verloren en wat het betee- kent, voor een vereeniging als „Ajax", een figuur als Jan te moeten verliezen. Was hij dan zoo'n bijzondere figuur? Trad hij dan zoo op den voorgrond? Heeft hij z'n club, 't zij organisatorisch of sportief, ge diend?.... Wat zou 't toch zijn? Ik weet het.... hij was een bijzondere figuur, hij was bezield met waren clubgeest, hij was bereid te dienen, hij was steeds waar- deerend voor het goede werk van anderen, hij was een eerlijk club vriend. Wat wij ouderen (de Schoevaarts e.a.) uit het schoolclubje V.I.O.S. 40 jaar geleden in het Oosterpark, nu in hem verliezen, is moeilijk onder woorden te brengen.er is een leegte.... Maar er blijft een schoone droom, waarin jij, Jan, steeds zal blijven voortleven. Dat is de sport en de vriendschap, welke wij von den en waarjn wij naast de beslommeringen van het dagelijksch leven, de kracht vonden voor lichaam en geest. DAAN ROODENBURGH. Helaas zijn ook in onze voetbalwereld vele omstandigheden oor zaak, dat vriendschapsbanden losser worden en zelfs verloren kun nen gaan. Vaak zijn het kleine oorzaken en vele misverstanden, welke een verwijdering doen ontstaan. Animositeit en clubchauvinis- me spelen in den regel een groote rol en het merkwaardige in het clubleven is dikwijls, dat de spelers in het veld en de bestuurders der voetbalvereenigingen de beste sportvrienden zijn, doch dat de aanhang een zekere animositeit teweeg brengt, welke zich uit in minder vleiende tribunetaai. Er kan daarom niet genoeg gewezen worden hoe funest een on gezond chauvinisme voor de sport in het algemeen is. Ook tusschen de aloude sportverbindingen van A.F.C. en ons was door bovenaan gehaalde oorzaken en vele misvattingen een verkoeling ontstaan, die niet langer bestendigd mocht blijven en het strekt den heer Gé Bosch, eerelid van A.F.C. en oud-lid van Ajax, tot eer, dat hij het initiatief genomen heeft tot het bijeenroepen van de beide besturen, op welke bijeenkomst zeer openhartig gesproken is en waarvan het resultaat geleid heeft tot volledige opheldering. Gaarne onderschrijven wij de woorden van A.F.C.'s voorzitter Galavazi: „Willen wij de wereld verbeteren, dan dienen wij bij ons zelf te beginnen en zeker in de sportwereld." Wij danken den heer Bosch voor zijn bemoeiingen en hopen, dat thans de nieuw gesloten vriendschap zich zal verbreeden en verdiepen, want juist in de sport wereld hebben wij elkander noodig. d. J.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 25