De Algemeene Vergadering. Opgewekt en in een gemoedelijke sfeer kwam de geheele Ajax-familie bijeen. Met opgewektheid, om bijna te zeggen in feestelijke stemming, is op 13 Juli j.l. onze algemeene vergadering gehouden. Niet dat de ernst niet aanwezig geweest is, want een algeiheene vergadering van Ajax zonder de noodige ernst zou ondenkbaar zijn. Maar de blij moedigheid overheerschte en daartoe was dan ook alle aanleiding. De zomersche gezichten van het gezelschap, de zomersche kleeding, de zomersche temperatuur en de nog zomersche bewoordingen, waarmede voorzitter Koolhaas de vergadering opende en de feiten van het afgeloopen seizoen memoreerde, waren alle factoren om een gemoedelijke sfeer te scheppen. Een huldebetuiging aan het eerste elftal ging gepaard met bijzon deren lof aan Wim Anderiesen, Jan Schubert en Piet van Reenen, die reeds hun vijfde kampioenschap van Nederland vierden. Achter eenvolgens werden de aanvoerders van de andere kampioens elftallen voor de tafel toegesproken en met hun elftallen begiftigd met een eeresouvenir. De verslagen van dei? secretaris en den pen ningmeester werden met de rustige ernst aangehoord en met een dankbaar applaus voor de samenstellers in ontvangst genomen en goedgekeurd. De bewondering voor het jaarverslag van Elzenga vond nog uiting in het verzoek om zijn jaarverslag te publiceeren, waar over het bestuur zich alsnog zal beraden. Ook het voor het eerst uitgebrachte finantieel verslag van Exmann vond bijval door spon tane déchargeverleening. De begrooting bracht evenals andere jaren vele sprekers naar voren door de basismoeilijkheden, maar mocht tenslotte toch de ge nade der vergadering ondervinden. Het punt contributievaststelling werd een hamerstuk, waarna één van de mooiste agendapunten aan de orde gesteld werd in de benoeming van Henk Hordijk tot lid van verdienste. De voorzitter bracht in warme bewoordingen de groote verdiensten van old Henk voor de vereeniging in herinnering, welke belooning zouden vinden in deze benoeming. De vergadering vereenigde zich met een warm applaus met dit bestuursvoorstel, waarvoor Henk Hor dijk in een pittige rede zijn dank betoonde. Bestuursverkiezing. Het volgend bestuursvoorstel om bij verhuring van het terrein aan derden Ajaxleden eventueel geen vrijen toegang te verleenen, werd wederom een hamerstuk en ook de bestuursverkiezing ging, op één geval na, onder den hamer door. Bij enkele candidaatstelling werden n.l. gekozen verklaard: Jan Elzenga als le secretaris, Rolf Vunderink als 2e penningmeester en Theo Brockmann als commissaris. Egeman, als aftredend vice-voorzitter, kreeg het op te nemen tegen Wim Vol kers, doch bleef bij de gehouden stemming in de meerderheid. Het werk van den secretaris elftalcommissies en de elftalcommis sies vond waardeering in een herbenoeming bij acclamatie. Eveneens dat van de enquêtecommissie, welke commissie, na gehouden ver kiezing, wederom in dezelfde samenstelling zal fungeeren. In de kas- commissie zullen zitting nemen J. Koomen, H. Deerenberg en F. Dukker. Het vlotte verloop werd voorts geaccentueerd door de herbenoe ming van de afgevaardigden voor W.E.K., West District en A.V.B. en de leiders Cricket en Honkbal. Ook werd de clubbladredactie in het bestaande driemanschap wederom vergund pogingen aan te wenden 326

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 22