AJAX- NIEUWS Ons laatste nummer No. 12 Zaterdag 29 Juli 1939 22 e Jaargang (van dezen jaargang). O Met dit nummer besluiten wij onzen twee en twintigsten jaargang, die uit 14 clubbladen bestond, waarvan twee nog in den ouden vorm verschenen. Over het algemeen kan de redactie met tevredenheid op den afgeloopen jaargang terugblikken, niet omdat zij zoo ingenomen is met haar eigen werk, maar in hoofdzaak omdat er dit jaar zoo prettig werd gewerkt. Wanneer wij eens rondom ons kijken en in club bladen van andere vereenigingen snuffelen, dan komen wij steeds maar den hartekreet tegen: „Stuur ons toch copy!" En dat nu hebben wij in het afgeloopen jaar zoo goed als niet behoeven te doen. Het is wel degelijk een uitzondering om trotsch op te zijn, dat Ajax genoeg leden telt, die dikwijls en met pleizier de pen ter hand nemen om een stukje voor het „Ajax-Nieuws" te schrijven. Wij zijn ons wel degelijk bewust van het gevaar, dat wij loopen met het toegeven van het feit, dat wij in het algemeen copy genoeg ontvangen, omdat nu de kans zou bestaan, dat sommigen aldus gaan redeneeren: „Oh, ze hebben genoeg copy,- laat ik me nu maar den last van het schrijven besparen." Welnu, daarvoor zijn wij niet bang, omdat we in het afgeloopen seizoen onze medewerkers hebben leeren kennen als scribenten, die gaarne veel voor onze vereeniging over hebben. Daarvoor allen onzen hartelijken dank. Wij rekenen er op, dat wij ook in het a.s. seizoen nimmer een noodkreet om copy be hoeven te plaatsen. Uit bovenstaande zou men misschien afleiden, dat wij volkomen tevreden zijn met den inhoud van ons blad. Dat is echter niet waar en dat zal ook nooit zoo zijn, daar wij steeds naar verbetering zullen streven. Onze leden moeten echter niet vergeten, dat het „Ajax- Nieuws" behalve clubblad ook programma voor het publiek is. Het stelt dikwijls moeilijke eischen aan onze redactie om het beide cate gorieën naar den zin te maken, maar wij betrachten immer een zoo goed mogelijke combinatie. Laten echter zij, die met hun critiek zoo gauw klaar staan tegen anderen, wel te verstaan, maar nimmer tegen een der redactie-leden zich eens met ons in verbinding stellen: goede raadgevingen vinden bij ons immer een willig oor. De redactie-commissie is door de algemeene vergadering in haar geheel herkozen; dat waarborgt weer een jaar van prettig werken in goede verstandhouding. Reeds hebben wij op enkele nieuwe mede werkers beslag weten te leggen, zoodat wij samen met onze oude beproefde medewerkers van een overvloed van copy verzekerd kun nen zijn. Desondanks zullen wij iederen anderen schrijver of schrij- ver-in-spé met open armen ontvangen, omdat hoe meer pennen er op papier gezet worden, hoe uitgebreider en meeromvattender de inhoud van ons „Ajax-Nieuws" zal zijn. Mogen we weer op Uw aller medewerking rekenen?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 1