Sportmagazijn EILERS Voetbal en de sportpers. KALVERSTRAAT 43 - TEL. 35543 Het beste adres voor alle SPORT^ARTIKELEN O Zooals wij reeds op de eerste pagina van dit nummer schreven, streven wij steeds naar verscheidenheid in copy. Een clubblad kan zijn een droge weergave van de wedstrijden, die de verschillende elftallen gespeeld hebben, doch het kan ook veel meer bieden. Het kan ook een opvoedende taak hebben en dat moet het o.i. ook heb ben. Bij een vereeniging als de onze, die talrijke leden bezit die voor een interessant artikel goed zijn, behoort dat in ieder geval zoo te zijn. Waar onze spelers op het groene veld immer den toon aan geven, daar mag ons clubblad toch niet achter blijven in het streven naar hooger-op. Welnu, wij hebben dan het plan opgevat om eens een enquête onder onze leden uit te schrijven, die o.i. haar nuttige zijde kan hebben. Deze enquête zouden wij willen voeren onder het motto: „Voetbal en de Nederlandsche sportpers". Hoe we hiertoe gekomen zijn en wat onze bedoeling precies is? In het vorige clubblad trof ons in een bepaalde bijdrage de volgende zinsnede bijzonder.- „Zoo rustig en kalm, zoo paisibel als de eerste helft begon, zoo ver woed werd de tweede helft ingezet. De mannen van de pers en de meneer van de radio noemen dat „heerlijk enthousiast spel"Wij voor ons voelen meer voor den titel „waanzin voetbal". Deze alinea trof ons, zooals reeds gezegd, bijzonder, omdat er nu niet bepaald een vriendelijke critiek mee bedoeld was. Soortgelijke gezegden hooren we echter wel meer, zoowel van spelers als van officials. Meestal echter wordt deze critiek op bepaald onvriende lijke wijze geuit, waaruit men den indruk zou krijgen, dat beide partijen clubmenschen eenerzijds en sportpers anderzijds nogal ver uit elkaar staan. Hoewel dit in het algemeen niet zoo is, is de verhouding toch ook weer niet zóó, dat alle vereenigingsmenschen en nu spreken we niet alleen van Ajax onbeperkt vertrouwen in onze sportpers stellen, en andersom al evenmin. Waarom zouden wij nu eens niet trachten beide partijen geheel tot elkaar te brengen? Tenslotte zijn beide voor een groot gedeelte op elkaar aangewezen. Een speler kan wel is waar beweren, dat het hem niets kan schelen, dat dit en dat over hem geschreven wordt en een journalist moge zich er al niets van aantrekken, dat een speler het niet met zijn beoordeeling eens is, een feit is het, dat ons aller belang met zich mede brengt, dat beiden elkaar volkomen begrijpen. Daarom zijn we op het idee gekomen al onze leden, die in dit verband iets op het hart hebben, uit te noodigen dit in het „Ajax- Nieuws" naar voren te brengen. Wij zullen dan trachten van de Ajacieden genieten 10 pCt. reductie, op vertoon diploma 322

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 18