Een K.N.V.B.-besluurslid aan hel woord. „Ajax' positie: een sieraad van den bond". Het is ons een groote eer hieronder een artikel van den heer Jac. Lamey te kunnen publiceeren. Wij weten, dat dit bondsbestuurslid nimmer voor clubbladen bijdragen levert, ondanks de vele verzoeken die hem èn wegens zijn persoonlijkheid èn wegens zijn goede pen dienaangaande bereiken. Dat hij voor onze vereeniging een uit zondering heeft willen maken, stellen wij daarom op hoogen prijs. Het is mij een voorrecht, dat ik kan verklaren, Ajax van het oogen- blik af, dat zij in de eerste klasse is verschenen, van nabij te hebben mogen volgen. Voor wat een lange reeks van jaren betreft, mag worden getuigd, dat Ajax het in de com petitiewedstrijden nimmer gemakkelijk heeft gehad. Door de jaren heen hebben de tegenstanders steeds hun beste been tje vóór gezet om Ajax er onder te hou den. Niet, doordat men Ajax een succes niet gunde, maar doordat men er een eer in stelde, juist van Ajax te winnen. Kan men grooier hulde brengen aan een club dan dat de waardeering haar oor sprong vindt bij het erkennen van het feit, dat men in de wedstrijden tegen Ajax twee maal drie kwartier voetbalt, zooals dat mooie spel behoort te worden gespeeld? De straffen, die aan spelers van Ajax moesten worden opgelegd, zijn te tellen op de vingers van één hand. Dat is een be wijs van een solide, flinke organisatie, waar werkers aan het hoofd staan, die leiding weten te geven, zooals dat behoort. Ik ken ze van nabij de vereenigingen, die nimmer iets bereiken of die berg-afwaarts gaan, doordat de leiders zooveel tijd verknoeien met te vertellen, hoe druk ze het hebben. In Ajax werken drie fac toren wel op uiterst krachtige wijze samen om naar menschelijk in zicht en vermogen succes te verzekeren. In de eerste plaats de krachtige, hard werkende en beproefde leiding. In de tweede plaats de persoon van Jack Reynolds, die niet alleen oefenmeester is, maar die over opvoedkundige talenten be schikt, die menigeen hem zou mogen benijden. Als een oefenmeester een kring van toegewijde vrienden om zich heen weet te verzamelen, die hem waardeeren zooals dat bij de spelers van Ajax het geval is ik was daarvan nog getuige op den middag zélf toen het zeven de kampioenschap was behaald dan pleit dat èn voor die schare van spelers, maar óók voor dien oefenmeester. En uit die groote vriendschap en kameraadschap moge Reynolds ook voor de toe komst de kracht putten om zijn jongens te blijven leiden op het juiste pad van faire, harde werkers voor hun geliefde club. In de derde hoewel allerminst in de laatste plaats heeft Ajax in den persoon van Wim Anderiesen een aanvoerder, die over wel zóóveel prettige en hoogstaande eigenschappen beschikt, dat hij als bij uitstek de aangewezen aanvoerder voor een ploeg moet worden genoemd, die er zich met geestdrift en heilig vuur op toelegt, het 316

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 12