Onze kampioens-recepiie. Recordprestatie van het bestuur. 0 Welk een voorname plaats onze club in de Nederlandsche voet balwereld inneemt, hebben we weer eens op Zaterdag 8 Juli kunnen merken, toen het bestuur en eerste elftal receptie hield in verband met het behalen van het zevende landskampioenschap. Van heinde en ver waren vertegenwoordigers van voetbalvereenigingen naar ons Stadion gekomen om persoonlijk te gewagen van hun bewon dering voor de prestaties van een club als de onze. In welk een gelukkige omstandigheid verkeeren wij feitelijk toch door in eigen home een dergelijke receptie te kunnen houden! Wan neer men aan veel gewend is, valt het dikwijls niet meer op hoe bevoorrecht we toch eigenlijk wel zijn en daarom leggen we er hier nog eens den nadruk op. Bij alle mogelijke gelegenheden blijkt wel zeer duidelijk hoe prachtig ons Stadion is. Want hoevele (lees hoe weinige) andere vereenigingen zijn er, die op waardige wijze in eigen huis den vertegenwoordiger van het gemeente-bestuur van Amster dam kunnen ontvangen en de bestuursleden van den bond, benevens alle anderen, die ons op dien zonnigen Zaterdag-namiddag kwamen gelukwenschen! We zullen hier geen getrouwe weergave van dezen middag geven, doch toch willen we hier even vastleggen hoe zeer geslaagd deze receptie is geweest. Recepties zijn over het algemeen vervelende dingen, waar een heeleboel menschen komen, omdat het nu eenmaal hun plicht is zich even te laten zien. Dat er dan onmogelijk een ge zellige stemming kan ontstaan, is duidelijk. Maar waar bij ons de sfeer allergenoegelijkst was, mogen we aannemen, dat bij ons hoofd zakelijk officials gekomen zijn, die het prettig vonden in ons midden te toeven. Dat was trouwens ook wel aan de verschillende gelukwenschen te hooren. Hartelijke, zéér hartelijke woorden werden er over en weer gewisseld, teveel om hier te releveeren. Want druk was het, wat men ook kan zien aan de opgave van brieven, bloemen, tele grammen en persoonlijke gelukwenschen, die het bestuur ontving en welke opgave men elders in dit blad vindt. Deze groote drukte stelde tevens bijzondere eischen aan ons wakker negental we bedoelen hier niet het honkbal-negental, maar het bestuur want het valt werkelijk niet mee om zoo'n langen tijd achter de groene tafel te zetelen. Speciaal voorzitter Koolhaas hield zich dapper en net zoo'n groote bewondering als we zoo vaak voor Anderiesen en zijn man nen hebben, net zoo'n groote bewondering voelden we thans voor Koolhaas c.s. Voor een ieder had Koolhaas een prettig antwoord, waarbij het er zelfs wel eens op leek, alsof Koolhaas het was, die ter receptie kwam om een ander zijn gelukwenschen aan te bieden. Hoogtepunten van deze receptie vormden natuurlijk de momenten, waarop wethouder Rustige namens B. en W. van Amsterdam en de heeren Dr. van Prooye, Lamey, Sajet en Staal namens het K.N.V.B.- bestuur de leiding van onze vereeniging complimenteerden met het prachtige succes van ons eerste elftal. Het zou ons inderdaad te ver voeren hier alle sprekers te memoreeren, maar één uitzondering willen we toch maken en dat is voor onzen oud-clubgenoot Wim de Bois, die speciaal voor deze gelegenheid uit Enschede was over gekomen, een geste, die door ieder onzer op hoogen prijs werd ge steld. Maar wie had feitelijk anders verwacht van Wim, den sport man bij uitnemendheid en den Ajacied in hart en nieren? (Wanneer krijgen we het beloofde stukje van je, Wim?) De receptie werd besloten met een toespraak van Koolhaas tot de 314

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 10