Clubleven. Ordecommissarissen. 1 In deze dagen, waarin onze hoopvolle verwachtingen op een her nieuwd kampioenschap van Nederland verwezenlijkt schijnen te wor den, valt een ernstige dissonant door de houding van enkele spelers van ons eerste honkbalnegental. Aan de eene zijde innige belangstelling of de hoogste sporteer voor een voetballer in Nederland onze vereeniging deelachtig zal worden; aan de andere zijde een optreden zonder beheersching, waardoor het bestuur zich genoodzaakt heeft gezien elders in dit nummer een ernstige vermaning tot de honkballers te richten, iets wat op zichzelf reeds een blamage voor de club beteekent. Het is ontzettend jammer, dat een vermeende verkeerde beslis sing leidt tot minder sportieve uitingen, dit is ongewenscht en mag op een sportveld niet voorkomen. Een sportman heeft zich neer te leggen bij de beslissingen van den scheidsrechter, ook al zouden deze niet met zijn eigen gevoelens overeenstemmen. Bovendien heeft hij zich in zijn uitingen te beheerschen, zooals hij 'dat ook in zijn dagelijksch leven te doen heeft. Wij allen ondervinden onze dèsillusies, zoowel in ons gewone- als in ons clubleven. Allen, spelers, commissie- en bestuursleden hebben van tijd tot tijd deze dèsillusies te dragen als den prijs voor het ontzaglijk vele en mooie, dat de sport ons biedt. Elk samenzijn van sportmenschen kan ge legenheid bieden tot ontspanning van de dagelijksche zorgen en moet dit ook zijn. Het is daarom plicht voor ieder om het zijne bij te dragen tot de juiste verstandhouding, waarbij persoonlijke nietigheidjes verdrongen moeten worden. Intusschen hebben onze honkballers reeds weer gelegenheid gehad zich te rehabiliteeren en zij hebben het gedaan ook. In een prettigen en goed gespeelden wedstrijd tegen de V.V.G.A. paarden zij sporti viteit aan goed spel. Gelukkig voor óns clubleven mogen wij de onaangename kwestie een incident noemen en wij verwachten thans van onze jongens, dat het bij dit incident blijft. Als Ajacied hebben wij een bijna 40-jarige reputatie op te houden en wij willen er gaarne nog eens op wijzen, dat onze tegenstanders en allen, die hun assistentie verleenen om een wedstrijd mogelijk te maken, onze sportvrienden zijn. d. J. Wij nemen gaarne deze gelegenheid te baat den Heeren, die zoo welwillend waren tijdens den wedstrijd AjaxD.W.S. hunne zeer ge waardeerde medewerking te verleenen, namens het Bestuur dank te brengen. Het was dien dag niet mogelijk allen te bereiken en daarom ver zoeken wij dezen medewerkers op 25 Juni, na den wedstrijd tegen Eindhoven, in de bestuurskamer te komen. 280

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 8