Vermaning aan onze Honkballers. komen en een hard schot in te zenden, hetwelk door Keizer, languit- vallend, uit den uitersten hoek gehaald wordt en tot corner ver werkt. Aan den anderen kant kruipt D.W.S. door het oog van een naald als van Reenen hard tegen de voeten van Bruist schiet, waardoor de bal voor de voeten van Stam belandt. Deze treuzelt echter, waar door een zeker doelpunt teloor gaat. De bordjes worden nu zoo langzamerhand verhangen en het is D.W.S.dat een laatste poging gaat aanwenden om haar overwin ning tot een feit te maken. Drager, door een misverstand in de ach terhoede, plotseling voor Keizer staande, schiet geweldig hard in, maar zijn schot is nog juist in het bereik van Keizer, die met zijn hak het gevaar bezweert. Nog is het gevaar niet weg, want Slot met ijzeren wil komt keer op keer terug. In deze periode geeft D.W.S. alles. Een Ajax uitval wordt D.W.S. bijna noodlottig, maar vrouwe fortuna is Caldenhove welgezind door het keiharde schot van van Reenen met een „lukraaktrap" af te weren. Nogmaals stelt Drager Keizer op de proef, doch ook thans lukt het den op internationale kracht spelenden speler niet. Drager en Keizer, het is prachtig! Het spel gaat thans weer in ^iets kalmer stemming, hetgeen toch altijd nog wil zeggen, dat er prima gespeeld wordt en juist nu zien wij gebeuren dat Bijl, die linksbinnen is gaan spelen, den bal goed opbrengt en Stam een kans geeft, welke prompt benut wordt. Een mooi doelpunt, dat met groot gejuich door het publiek begroet wordt en Ajax loon naar werken geeft. De stand is 11 en er zijn nog 14 minuten te spelen. Fel wordt nu weer begonnen. Van Reenen schiet reeds weer, maar alles stuit af op Caldenhove, die een pracht partij vertolkt, vooral zijn vrijmaken in den cornerhoek wekt bewondering op. Onze jon gens willen winnen en zijn hun tegenstanders man voor man den baas. Een laatste krachtsinspanning van Bijl doet de Ajax harten sneller kloppen, maar hij laat zijn unieke kans voorbij gaan. In hoogspanning eindigt deze fraaie partij voetbal, welke o.i. in een uitslag 11 beide partijen recht doet. Beide ploegen hebben zich dit jaar even sterk getoond en wij danken onze jongens, dat zij voorzitter de Bruyne van D.W.S. geen gelegenheid hebben gegeven zijn gegeven belofte na te komen. Thans wachten wij maar op de ontmoeting met de D.W.S. visch- ploeg, welke ontmoeting naar wij hopen een even prettig verloop zal hebben als de ontmoeting van onze voetbalploegen. Tot den vol genden keer, D.W.S.-ers. d. J. Tot onze diepe teleurstelling wordt de naam van onze vereeniging door het optreden van enkele beoefenaars der honkbalsport ontzet tend veel kwaad gedaan, hetgeen in het laatst verschenen „Honk bal-Nieuws" tot uiting wordt gebracht in een artikel getiteld: „Dat moet anders worden!" Inderdaad moét dit anders worden en het bestuur zal niet schro men, dezulken, die zich niet ontzien om den naam van Ajax oneer aan te doen, op de strengste wijze te straffen. Men zij gewaarschuwd!! HET BESTUUR. 279

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 7