maar ook deze aanval gaat voor D.W.S. verloren, want haar links buiten is in offside-positie. Snel gaat het spel op en neer, onze ver dediging moet herhaaldelijk optreden tegen de energieke kracht van Amsterdam-West. Jammer is in deze periode het zwakke plaat sen van Loois, waardoor het voor onze, als verbindingsspelers op tredende binnenspelers, uitermate moeilijk wordt een bal te bemach tigen. Wij spelen thans in uitgesproken W-formatie, waardoor een geweldige druk op ons doel ontstaat. Toch weet Ajax zich hieraan te ontwringen, waarvan 3 corners in 4 minuten het gevolg zijn. Een aanval geleid door van Wijngaarden wordt in laatste instan tie door Caldenhove onschadelijk gemaakt, op een wijze, die onzen international waardig is. D.W.S. laat thans niet met zich spotten, aanval op aanval, door goed samenspel verkregen, wordt op het Ajax doel gedaan. De eerste corner in de 22ste minuut op het Ajax doel wordt prachtig door Keizer, hoog zwevend boven vriend en „vijand" weggestompt. Een vrije schop tegen Schubert voor hands even buiten het strafschopgebied, wordt hoog over geschoten. Op vallend in deze periode is het feit, dat de D.W.S.-ers steeds eerder bij den bal zijn dan wij. Ook hun balbehandeling is vlugger en vlotter. Zoo krijgt b.v. Caldenhove gelegenheid een bal rustig te stoppen en een aanloopje te nemen om weg te werken. Even laait het vuur in de Ajax voorhoede op als van Reenen er razend snel vandoor gaat, maar zijn prachtig schot gaat juist naast. Het blijkt slechts een vleugje te zijn, want wij vervallen weer in een peuterig gedoe, waarbij ontzettend slecht geplaatst wordt. D.W.S. zorgt er wel voor, dat er gespeeld moét worden en dwingt onze verdediging om op haar qui-vive te blijven. Ruineman weet een mooie kans niet te benutten, doch in de 36ste minuut weet Wiertz het Ajax doel te vinden, waardoor D.W.S. met 01 de leiding neemt. Van den aftrap blijft de bal in Ajax bezit en van Stokken kan slechts redding bfengen door corner te trappen. De corner, goed genomen, belandt bij Bruist en alweer komt D.W.S. in den aanval. Onze verdediging houdt goed stand, waardoor verdere onheilen voor de rust voorkomen worden. De tweede helft geeft al dadelijk een beeld van de wilskracht van onze jongens. Het moet er uit en het zal er uit. Dit schijnt de leuze voor de energieke pogingen om met hoogstaand voetbal den tegen stander te gaan bestrijden. Prachtige aanvallen, goed gesteund door de thans in vóóruit geschoven positie onzer middenlinie leiden tot geestdriftig voetbal. Het D.W.S. doel is in groot gevaar en heeft be paald geluk als keeper Bruist op den grond liggend een ten vierde male ingeschoten bal kan oppikken. Doch dit is niet het eenige, steeds weer komen de Ajacieden terug. Het publiek roert zich en leeft dit Ajax kwartiertje ten volle mede. De strijd is prachtig en opwindend en het is jammer, dat één der D.W.S.-ers de volkomen faire strijdwijze één oogenblik in gevaar brengt door den doorge broken van Reenen te haken. Jammer voor het oogenblik en jammer voor ons, want Ajax verdient in dit kwartier een doelpunt, waartoe de kans op déze wijze ontnomen wordt. Het werk van van Wijn gaarden tegen Caldenhove is een lust voor oogen, alle voetballisten worden beiderzijds te baat genomen, waarbij de balans van wel slagen vrijwel in evenwicht blijft. Uit een zoo'n welgelukten pas geeft van Wijngaarden van Reenen en mooie kans, doch Pieter's schot gaat juist naast. De warmte tempert thans voor een oogenblik de laaiende geest drift en het gelukt D.W.S. een weinig los te komen uit de haar om knellende greep, waardoor Drager gelegenheid krijgt om door te 278

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 6