Pension „Ajax" Waarheen met Uw vacantie? Dr. V. Peltlaan 10-12 Telef. K 2208-2457 BERGEN-(N-H) 28kamers - Slroomend water Prima keuken Gevestigd 1919Eigenaar H.A.Couton BOSCH - ZEE - DUIN Neen, deze opstelling is absoluut ongeschikt voor onze voorhoede en past zeker niet in het Ajaxkader. Het bewijs voor onze opinie is ten volle geleverd door het spel in het eerste kwartier na de rust. Toen trok de middenlinie mee ten aanval, toen werd het spel gespeeld in al zijn schoon heid en mede door het goede tegenspel van D.W.S., werd dit het mooiste gedeelte van den wedstrijd. De Ajaxkracht werd thans getoond en dat juist onze gewone speelwijze een overwicht kon teweeg brengen, sterkt ons in de meening, dat wij hiertoe zoo spoedig mogelijk terug moeten keeren. In bepaalde gevallen is het goed den tegenstander te laten komen, maar het moet slechts tijdelijk door wisselende tactiek toegepast worden. Op veler verzoek laten wij een verslag van den wedstrijd volgen. De ploegen verschijnen in de volgende opstelling: Ajax: Keizer; Blomvliet en Been; Looys, Anderiesen en Schubert; Stam, Fischer, Bijl, Van Reenen en Van Wijngaarden. D.W.S.: Bruist; J. v. Stokken en Caldenhove; Fanger, Melchers en Trock; Ruineman, Wiertz, B. v. Stokken, Slot en Drager, waarbij de heer Van Moorsel als scheidsrechter fungeert. Ajax trapt af en al terstond zit er gang in, al blijft het voorloopig bij een nerveus verkennen. De D.W.S.-ers leiden de eerste goede aan vallen, waardoor de Ajaxverdediging alle zeilen bij moet zetten. Dit duurt echter niet lang, want eenige seconden durende sensatie speelt zich bij het D.W.S. doel af. Keeper Bruist had zijn doel verlaten en Bijl plaatste den bal over hem heen, zoodat de bal allergenoegelijkst voor de Ajax-supporters in het doel kon rollen. Terwijl een gedeelte van het publiek reeds voor een Ajaxdoelpunt juichte en het andere deel in angstige spanning afwachtte of het nu al gebeuren zou, kwam Caldenhove welberekend toeloopen om met een krachtigen trap de telling voorloopig nog 00 te houden. Uit deze afweer volgt terstond een D.W.S. aanval, waarbij Dick Been als de redder optreedt. Het spel blijft nerveus, maar toch is onze aanvallende kracht grooter. Achtereenvolgens zien wij goede aanvallen onzer voorhoede, waartegen de D.W.S. defensie al haar krachten moet inspannen. Fischer, van Wijngaarden, van Reenen en zelfs Schubert stellen Bruist danig met hun schoten op proef, maar gaandeweg komt D.W.S. in haar spel en oefent met man en macht druk op ons Ajax doel. Door goed spel van Drager krijgt Ruineman plotseling in vrijstaande positie een prachtkans, maar Wim Ande riesen heeft het gevaar doorzien en voor de D.W.S.-er weet wat er gebeurt, is hij den bal kwijt. Het is echter maar voor korten duur, want onmiddellijk erop werkt Guus Drager zich door alles heen, 277

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 5