Zondag 4 Juni 1939. AjaxD.W.S. 1—1. Een uitstekenden wedstrijd, met bijtijden hoogstaand voetbal. In den koeten tijd, dat onze clubs zich, hetzij in de competitie of in de kampioenscompetitie, ontmoet hebben, werden de beste wed strijden in ons Ajax-stadion gespeeld en in dit opzicht zijn wij ook heden niet beschaamd. Wel moet de wedstrijd van 1936 op ons veld, met uitslag 22, qua spelpeil o.i. iets hooger worden aangeslagen, maar dat neemt niet weg, dat het gebodene van heden bij een der gelijke temperatuur tot een uitzonderlijke prestatie gerekend mag worden. Onze volle bewondering gaat uit naar de 22 spelers, die zich ten volle hebben gegeven om voor de eer van hun club te strijden en die het veld verlieten zonder gewonnen of verloren te hebben. Oogenschijnlijk is men geneigd dezen uitslag onbevredigend voor D.W.S. te noemen, omdat haar elftal een grootere periode in den aan val geweest is en dit is volkomen juist, want uitgedrukt in minuten hebben onze jongens in de eerste tien minuten vanaf het begin, het eerste kwartier na de rust en de laatste tien minuten van den wedstrijd den toon aangegeven, alzoo 35 van de 90. Vijfenvijftig minuten was D.W.S. in den aanval en goed ook, want vaak met verbluffend samenspel, snel van handeling, ging het op het Ajaxdoel af, waar Anderiesen en onze beide kanthalves zich in de verdediging terugtrokken. Vooral in de eerste helft hebben de D.W.S.-ers een energie ontwikkeld, welke de onzen door stug ver dedigen hebben kunnen bedwingen voor het verlies van slechts één doelpunt. Tegenover de aanvallende kracht van D.W.S. is dit voor onze ver dediging een knappe prestatie, want dit aanvalsspel van D.W.S. was goed. Zonderen wij den linksbuiten uit dan ging er van de overige vier, met Drager aan het hoofd, een groote kracht uit en de suggestie, dat D.W.S. zwak aanvalsspel levert, mag voor dezen wed strijd wel naar de fabelen verwezen worden. Intusschen spreekt men van het „nieuwe systeem" bij Ajax en in derdaad heeft Anderiesen in de laatste wedstrijden wat meer in een teruggetrokken positie gespeeld. Met deze speelwijze heeft dan de tegenpartij gelegenheid naar voren te komen, waardoor de aanvals- kracht vergroot lijkt. Zonder thans maar iets aan de sterkte van de D.W.S. voorhoede af te doen, is de werkelijke krachtsverhouding der beide elftallen op deze wijze niet meer af te meten, want bewust verdedigen is ook een onderdeel van het spel en afgaande op het resultaat mogen wij zonder chauvinisme getuigen, dat onze achter hoede en middenlinie hier knap werk geleverd hebben. Het was erg jammer, dat Keizer gepasseerd werd, door een schot, hetwelk eerder houdbaar leek dan veleanderen, maar gezien het vele, zeer goede, werk, dat hij dezen middag verrichtte, komt hem alle lof voor goed doelverdedigen toe. Overigens liggen wij met „het systeem" overhoop, want door toe passing van de ,,W"-formatie, speelt ons elftal met een gebroken kracht. Herhaaldelijk was de verdeeling van het veld zóó, dat er was een voorhoede, een stuk Ajaxniemandland, of is het Niemand- ajaxland, en dan in het strafschopgebied de rest van de ploeg. Lange ballen van de D.W.S. defensie belandden in onze achterhoede of bij de vrijstaande halfspelers van D.W.S., die tevens stonden te wachten op de door onze jongens weggewerkte ballen. 276

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 4