Amsierdam-Grenchen Beslissingswedstrij den. Op Zaterdag 1 Juli a.s. te 7.30 uur zal het Amsterdamsche elftal in het veld treden tegen de vereeniging Grenchen, afkomstig uit het gelijknamige Zwitsersche stadje. Aan velen is deze plaats niet onbe kend, doordat in hun vestzak of aan hun pols een uurwerk prijkt, dat aldaar werd vervaardigd. Het is echter niet deze omstandig heid, welke het Bestuur van den A.V.B. deed besluiten dezen wed strijd te engageeren. Hiertoe droeg veeleer bij de roem, welke de leiders van de Engelsche kampioensploeg, over deze club verkon digden. Everton kon het tegen Grenchen slechts tot een gelijk spel brengen. Zij, die de Zwaluwenploeg kansloos tegen Everton ten onder zagen gaan, weten dat dit een prestatie van belang is, welke nog wordt geaccentueerd door de uitspraak van de leiders van de Engelsche ploegen, dat zij het elftal van Grenchen, onvoorwaardelijk als het beste club-elftal beschouwden dat zij op het continent heb ben ontmoet. Ook het feit, dat Grenchen in de Zwitsersche competitie als no. 2 achter de Grashoppers eindigde, spreekt voor zichzelf. Het elftal telt dan ook eenige prominente spelers, van wie de internationals Ballabio (keeper) en Paul Aebi (rechtsbinnen) in het buitenland het meest bekend zijn. Spelers als Guerne en Roth (backs), Struber (rechtsbuiten) en niet te vergeten de middenvoor Artimovicz, die het grootste aantal doel punten scoorde in de Zwitsersche le klasse, zijn spelers van groot formaat, die in Zwitserland een goeden naam hebben. Als bijzonder heid kan nog worden gewezen op het feit, dat het elftal sinds 25 November 1938 ongeslagen bleef. In deze periode boekte het o.m. de volgende resultaten: Grashoppers (te Zurich) 11 F.C. Biel (te Biel) 4—1 Lausanne Sport (te Lausanne) 21 Servette (te Grenchen) 21 Laatstgenoemde vereeniging telt in haar gelederen o.m. den be roemden Trello Abegglen. Wat aan dezen wedstrijd bovendien een extra attractie verleent, is het feit, dat men eindelijk weder het Amsterdamsche elftal op „oorlogssterkte" in het veld kan zien. Dit gebeurde het laatst tegen Stoke City in een wedstrijd, welke door het zeer goede spel van beide elftallen, bij het talrijke publiek zeer in den smaak viel. Moge ook thans ons elftal een waardige representatie vormen van het hoofdstedelijke voetbal; men zal dan ongetwijfeld een wedstrijd zien, welke het aanzien ten volle waard is. De vereenigingen „Victoria", „Gold Star" en „Schinkelhaven" zullen een halve competitie spelen op onze terreinen om één plaats in de derde klasse K.N.V.B. De vastgestelde data zijn 2, 9, 16 Juli a.s. Diploma's van bovengenoemde vereenigingen, alsmede Ajax- diploma's zijn voor deze wedstrijden niet geldig. 30a

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 31