(Djbavö/vD; Seizoensverwisseling is ingetreden en met ijzeren hand roept ook vadertje tijd ons tot de orde. Het heeft hem dit jaar al veel te lang geduurd en dus gebood hij ons, clubavondmaniakken, tot bezinning te komen. De tijd om bridge te spelen, biljarten of pandoeren in dompige lokalen moest een einde nemen en dies werden de trouwe bezoekers op Vrijdag 2 Juni 1.1. voor een laatste maal ten afscheid genoodigd in onze clublokalen in Suisse. Der traditie getrouw is dit nog een avond met een feestelijk tintje geworden, want de over winnaars van het groote biljarttournooi werden gehuldigd en moch ten uit des voorzitters hand een practisch souvenir ontvangen. Tege lijkertijd mocht ook de clubavondcommissie in de hulde deelen als belooning voor hun voortdurend streven om het aangename leven in de club gaande te houden. Inderdaad hebben de heeren volijverig gewerkt en zonderen wij ondergeteekende, die voor het bestuur in deze commissie zitting had, een soort plichtmatig werk eigenlijk, uit, dan mogen wij erkennen, dat zij erin geslaagd zijn het ontspanningsleven prachtig gaande te houden. Er zat lijn in hun werk van het thans beëindigde seizoen. De hoogtepunten, waarover nog geregeld gesproken wordt, waren wel de beide revue's. Eén met Snip en Snap en de andere met Lou Bandy. Onbedaarlijk is er gelachen, om nog maar niet te spreken van de uitgelaten pret in de gevolgde nachtfeesten. Zie, dit was een machtig stuk propaganda voor het saamhoorigheidsgevoel, hetwelk voor de initiatiefnemers een geweldige voldoening moet zijn geweest. Wij gelooven, dat het succes van de hier beschreven avonden, moeilijk te overtreffen zal zijn en toch zal het moeten, wanthet komend seizoen zal moeten getuigen hoe een 40-jarige zich opmaakt om haar mijlpaal op luisterrijke wijze te vieren. Dit zal moeten zijn in de eerste plaats een uiting van sportieve kracht op de groene velden met al de frischheid van bruischend leven, welke gelukkig nog steeds door ons vereenigingsleven stroomt; en ten tweede een sterke uiting van ons saamhoorigheidsgevoel door een opgewekte feestviering. Een club als de onze met een pracht staat van dienst heeft reden om dit op heugelijke wijze te vieren. Veel zal afhangen van de organisatoren en wij voor ons zouden wenschen, dat de huidige clubavondcommissie, bestaande uit de Heeren Jan Schoevaart, Harry Wessels, Theo Schetters en Piet Pater- notte aangevuld met eenige bestuurs- en werkende leden of dona teurs, spoedig aan den arbeid gaan om plannen te beramen voor een waardige herdenking van ons 40-jarig bestaan en de finan ciering daarvan. Een korte zomerrust zij hun toegewenscht, maar dan ook aan den slag. Intusschen mag ik de met name genoemden wel dank brengen voor wat zij het afgeloopen seizoen gepresteerd hebben. d. J. 302

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 30