Some Senses and some Nonsenses Tingeling, tingeling, daar gaat de bel, en de laatste ronde is inge zet, Ajax heeft nog steeds de leiding, en hoe, prachtig gaan de rood- witten vooraan, en de massa neemt reeds aan, dat onze jongens als eerste de kampioenslijn zullen passeeren. Maar toch zeker is het nog niet, en a.s. Zondag moeten we eerst nog maar van Eindhoven win nen, voordat we als pauwen door Amsterdam mogen flaneeren. Een gelijkspel is weliswagr ook reeds voldoende, maar ik geloof, dat onze mannen er tuk op zijn om met 2 punten verschil Kampioen van Nederland te worden, en gelijk hebben ze, een beetje afstand van nummer twee staat flinker. Maar ja, zooals ik zeg, er moet toch eerst nog maar gewonnen worden, en voetbal is voetbal, en ik ben er zeker van dat die Eind- hovenaren het vast niet gek zouden vinden, om Ajax in eigen home eens op te knappen, dat er opgepast moet worden, weten onze spelers dan ook nog wel beter dan ondergeteekende. U bent toch zeker ook bij AjaxD.W.S. geweest, is het niet? Tjonge, tjonge, dat was even knijpen, het was ik knijp, jij knijpt, wij knijpen en dan nog in kwadraat. Het lieve meisje (U weet wel) achter mij, had een brok verloofde bij haar (zeker pas), en die heeft geloof ik niet geknepen, hij vond er niet veel aan. Bel ami noemde ze hem, maar ik heb Bellamy verstaan, vanwege het feit, dat ik hem in het jaar 2000 liever eens terug zie komen, zulke nare jochies, met „stek kies" van snorren onder hunne neuzen is niets voor ons kerels. Evengoed heb ik haar even een knipoogje gegeven, en ze bloosde,- hij zag het en misschien knijpt hij hem nu toch nog. Vanwege mijn persoonlijke charme, weet U. Hopelijk zie ik het koppel Zondag op ons veld, misschien kunnen we er dan voor het Kampioensfeest tus- schenuit knijpen. A propos, nu ik het toch over voetbal heb, zou het U erg veel kunnen schelen, als de competitie afgeloopen is? Het begint zoo langzamerhand toch wel een beetje tijd te worden, dat die arme kerels van voetballers zich ook eens een beetje aan andere dingen kunnen gaan wijden. Vooral na een inspannend seizoen als onze spelers hebben doorgeworsteld, wat een emoties. Dan was het: Ajax is volkomen kansloos, Ajax mag wel oppassen dit seizoen, een paar weken later was het echter weer volkomen omgeslagen: Ajax schijnt toch nog een woordje mee te spreken kon men toen hooren, weer even later onze geweldige eindspurt, die tegelijk een einde maakte aan alle hoop en vreeze, Ajax had zich vastgebeten, en beter nog: Ajax beet door, en werd op prachtige wijze afdeelingskampioen. Om het landskampioenschap zoo ongeveer van hetzelfde laken een con- fectiecostuum, (ja zeker, een confectiecostuum, fabriceeren onze jon gens soms niet al jarenlang hetzelfde pakje wat uitvoering en afwer king betreft?) en nu nog eventjesNeen, stop, ik praat niet meer over voetbal, ik had het er over, dat de spelers nu zoo ongeveer aan het einde van hun voetballatijn gekomen zijn, en met weemoed en verlangen aan hun zwembad, hun strand, hun tennisbaan of wat dan ook zullen denken. Dat wij hen daar heel spoedig mogen ontmoeten. Over zomersporten zal hier elders wel meer gesproken worden, alleen dank ik de honkballers voor hun herstel, een paar gewonnen wedstrijden zijn nu tenminste binnen, het hout er op, jongens, er zitten nog wel eenige puntjes in de lucht. Pik ze er uit, mannen. 274

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 2