Koopt bij onze Adverteerders Uit de eerste glorie-jaren. Blauw-wit tournooi. Op Zondag 25 Juni wordt weer het Blauw-Wit tournooi verspeeld om den Zilveren Beker. Voor de eerste ronde hebben wij geloot tegen Haarlem I, aanvan gende IOV2 uur. Aangezien Ajax, sinds de instelling van dit jaarlijks weerkeerende tournooi, steeds heeft blijk gegeven ware cupvechters te zijn, ver wachten wij ook nu weer een goed resultaat in dezen kamp. Op Zaterdag 24 Juni wordt gespeeld de wedstrijd HaarlemAmster dam, voor welken wedstrijd van onze vereeniging zijn uitgenoodigd de spelers: G. Beumer, J. ter Heide, Nico Lobberegt en J. Blomvliet. Het is goed dat men de huidige generatie het roemvol verleden nog eens voor oogen brengt, dat juist nu, nu nieuwe lauweren ge plukt zijn en mogelijk nóg grooter triumf geboekt zal worden, ieder Ajacied begrijpe dat een vorige generatie, waarvan verschillende kopstukken nog mede de leiding der club verzorgen, den grondslag legde voor de huidige glorie. Een club als Ajax kan uit het roemrijk verleden altijd weer nieuwe impulsen putten! Het seizoen 1916/1917 was het eerste groote gloriejaar. Ajax werd bij keuze tot eerste klasser gepromoveerd. Het elftal dat deze pro motie bewerkstelligde, bestond uit: Smit; F. Pelser en Couton; Hor dijk, J. Pelser en Terwee; de Natris, van Dort, Broekman, Lucas en Gupffert. President was toen Egeman, secretaris Jan Grootmeyer, 2e secretaris Koolhaas. En trainer was Jack Reynolds. Dit elftal behaalde het volgens seizoen het kampioenschap van Nederland, alleen nam toen de Haan de plaats van Lucas in. Ook in 1918/1919 werd Ajax, toen zelfs ongeslagen, kampioen van Neder land met dezelfde ploeg, waarschijnlijk het sterkste Nederlandsche club-elftal door alle tijden heen. Moge de herinnering aan dien onvergetelijken glorietijd van 1916- 1918 de huidige generatie bezielen en tot een nieuwe roemrijke episode in de geschiedenis van Ajax leiden! J. H. 299

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 27