Cricket. Het leven eens cricketleiders gaat niet over rozen, gezien de lange voetbalcompetitie, deelname aan verschillende „vriendschappelijke" tournooien, het ontbreken van een eigen veld, enz. enz. en onder- geteekende vraagt zichzelf wel eens af, of het niet beter zou zijn om geheel en al met cricket op t^ houden, ook met het oog op gebrek aan belangstelling, die cricket in de „officieele" kringen bij Ajax geniet. Maar dan denken wij weer aan de jongere spelers, die nu juist voor cricket zijn gewonnen en voor welke spelers het een groote teleurstelling zou zijn om nu met cricket op te houden. (Het officieele Ajax wil wel, maar zoo eenvoudig als Ferry het voorstelt is het toch niet. Red.) Het spijt mij, dat ik met deze zwartgallige gedachten mijn verslag moet beginnen, maar een mensch moet zich van tijd tot tijd eens kunnen uiten. De wedstrijd in Utrecht tegen Kampong stond in het teeken van den regen, en hoewel wij den wedstrijd hebben uitgespeeld, d.w.z. tot er een beslissing was, weer voor cricket was het in het geheel niet. Kampong batte eerst en bracht het tot 109. Speciaal in het begin was het fielden van Ajax uitstekend, het stond zelfs eens 6 voor 32. Rutgers bracht echter verbetering voor Kampong en redde de situatie. De bowlingcijfers van Ajax waren: F. Gehrels 2 voor 52 en H. Pelser 8 voor 44. Van Harry dus een uitstekende prestatie. Ajax nu ingaande sloeg 71 runs bij elkaar, waarvan H. Blomvliet 31. H. Pelser werd jammer genoeg m.i. foutief uitgegeven, hetgeen dus een voordeeltje voor Kampong was. Je moet je echter beheer- schen, Harry. De umpire heeft nu eenmaal de beslissing en daar moet je je bij neerleggen. Ook onze reis naar Haarlem heeft geen succes gebracht, hoewel wij daar een prettigen wedstrijd hebben gespeeld. De onderlinge verstandhouding was uitstekend, het weer was goed en van onze 29G

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 24