AJAX- NIEUWS Ajax - Eindhoven. No. 11 Zaterdag 24 Juni 1939 22 e Jaargang MAANDBLAD onder Redactie van M. BREMER. G. DE JONGH en J. L. MELCHERS Redactie-adres M. BREMER. Noorder Amstellaan 67, Amsterdam Aid. Advertentiën: B. WESSEL, Mauvestr. 32, 's-Gravenhage. Tel. 776978. Postreken. 113258 Deze kampioens-competitie zal ons lang heugen. Ze zit als het ware vol knal-effecten. Het aantal verrassende uitslagen overtreft dat van vorige slot-competities om den nationalen titel. Wat te zeg gen van het feit, dat N.E.C. in Nijmegen tegen Achilles verloor en van D.W.S. en Ajax won, van Ajax nog wel met 62. En datzelfde N.E.C. ging j.l. Zondag in het Olympisch stadion tegen D.W.S. met 7--2 ten onder. Verrassend was ook het feit, dat N.E.C. thuis van Eindhoven verloor en den uitwedstrijd won. Hieruit blijkt reeds, dat het boven al de Oostelijke kampioene geweest is, die in sterke mate het ver rassende element bracht en de spanning opvoerde. Thans echter zijn de Nijmegenaren uit den strijd geworpen, het kampioenschap is nu definitief voor Amsterdam veroverd en dat feit op zich zelf stemt tot bijzondere verheugenis. Voor de negende maal zal Amsterdam de nationale voetbalkampioenen huisvesten en alleen moet nog uit gemaakt worden of Ajax voor de zevende maal den trotschen titel voeren mag of dat D.W.S. er voor de eerste maal beslag op leggen zal. Die vraag wordt niet in elk geval aanstaanden Zondag in den wedstrijd AjaxEindhoven beantwoord. Als Eindhoven er in zou slagen revanche te nemen voor de in Eindhoven tegen Ajax geleden nederlaag, dan eindigen D.W.S. en Ajax beide met 10 punten en dan moet nog een beslissingswedstrijd volgen. Het is duidelijk, dat D.W.S. van harte hoopt, dat het zoover komen mag en mogelijk zijn er nog wel meer Amsterdammers, die een dergelijke oplossing zouden prefe- reeren boven die waarnaar Anderiesen en zijn mannen heden onge twijfeld met alle energie en al hun voetbalcapaciteiten zullen streven. Het wil ons voorkomen, dat Ajax heden voor een moeilijke taak gesteld wordt. Wanneer men, zooals Eindhoven, „uitgeschakeld" is, dan kan men volkomen vrij spelen, dan kan men alles op alles zetten zonder dat fnuikende gevoel van „als ik verlies ben ik verloren". En nu is 't waar, als Ajax verliest, dan krijgt Ajax tegen D.W.S. als nog een kans. Maar dat brengt hernieuwd risico mee en het is duidelijk, dat Ajax dat risico zal willen vermijden. We hopen het van harte. Laten Anderiesen en zijn wakkere ploeg heden de kroon op het werk zetten! J. H.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 1