hiermede succes en Kamphuis brengt in de 23e minuut den stand op 21. Gedragen door dit succes en gesteund door de luide aan moedigingen van het publiek, kwamen de Drentenaren verwoed op zetten en Keizer, Been en Blomvliet kregen eenige harde noten te kraken. Onze achterhoede hield echter stand en toen een tweede Achilles goal uitbleef, luwde de storm. Piet v. Reenen en Stam namen nog eenige malen het vijandelijke doel onder vuur, maar met onver- anderden stand werd de eerste helft afgesloten. Zoo rustig en kalm, zoo paisibel als de eerste helft begon, zoo ver woed werd de tweede helft ingezet. De mannen van de pers en de meneer van de radio noemen dat „heerlijk enthousiast spel". Wij voor ons voelen meer voor den titel „waanzin voetbal". Als „de razende Roland" ging men achter den bal aan. Stam werd voor de zooveelste maal gevloerd en Fischer voelde zich geroepen om van repliek te gaan dienen. Dat was fout, Gerrit! Met hersenvoetbal is Ajax groot geworden en met boenen of met een ros-en-ram-maar- raak-systeem brengt geen club het ver. Kijk naar de clubs, die de z.g. „W-formatie" hebben ingevoerd Trictrac noemde het inder tijd zoo karakteristiek „de W.C.-formatie" wat is ervan overge bleven? Voetbal-langs-den-grond, zooals „good old Jack" het jaren geleden bij ons propageerde en nog steeds propageert, is het eenig- ste systeem als men het dan een systeem wil noemen dat naar den top leidt. „Brainswork, that's the way to succeed" en niet stom en doelloos liefst dwars-door-den-man-heen achter den bal aanjagen. Maar wij dwalen af. Schubert, die weer een beste partij speelde, kreeg het ook al te kwaad met een tegenstander en de stemming in het veld werd er niet bepaald vroolijker op. De Heer Boeree, die als scheidsrechter fungeerde, had schijnbaar ook zijn dag niet en verbaasde vriend en vijand, door een geheid Ajax doelpunt af te keu ren. Dit afgekeurde doelpunt had voor ons een 32 voorsprong be- teekend, want even te voren had Kamphuis onder groot gejuich gelijk gemaakt. Geprikkeld door dien tegenslag viel Ajax verwoed aan, zelfs Anderiesen, die weer bergen werk verzette, trok mee naar voren en een doelpunt kon niet uitblijven. Di* doelpunt kwam in de 29e minuut. Stam, die als een wervelwind er tusschenuit getrokken was, werd in het strafschopgebied gehaakt en Ajax mocht een penalty nemen. Blomvliet kwam naar voren, een doffe knal en het was ge beurd. Achilles voelde, dat de beslissing gevallen was en gaf zich ook al door vermoeidheid over. In het veld keerde de rust terug en voor ons bleef alleen nog de vraag, hoe de eindstand zou worden. Bijl kopte uit een voorzet van Stam nummer vier in het net, terwijl v. Wijngaarden, Piet van Reenen in staat stelde nummer vijf ter wereld te brengen. Hoe er gespeeld werd. Keizer heeft, niettegenstaande zijn geblesseerde hand, zijn doel weer uitstekend verdedigd en bracht in eenige moeilijke situaties op zijn bekende manier redding. Blomvliet en Been deden niets voor elkander onder en hebben vooral in de „Achilles-storm-periode" bergen werk verzet. Schubert en Anderiesen hebben wij al genoemd, terwijl Looys, wat zijn verdedigende taak betreft, heel goed heeft gespeeld, doch het voeden van de voorhoede is en blijft zijn zwakke zijde. Zuiver plaat sen Ko en niet in het wilde wegtrappen, dat zal je spel een stuk verbeteren. Jan Stam en v. Wijngaarden kunnen op een besten wed strijd terugzien. Niettegenstaande de warmte, snorden zij langs het lijntje, dat het een lust was en in snelheid waren zij hun tegenstan- 291

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 19