Achilles - Ajax 2-5 HENRI F. RAATSIE Scheldestraat 98, Tel. 27668 Fel schijnt de zon op het gezellige, zeer mooi gelegen Achilles- terrein. als Piet v. Reenen den bal aan het rollen brengt. Alhoewel zoo nu en dan een verkwikkend windje door onze haren voor zoover nog aanwezig strijkt, is de temperatuur voor voetbal vele graden te hoog. De Achilles spelers schijnen er dan ook niet veel zin in te hebben en laten het initiatief geheel aan onze ploeg. Ajax zou Ajax niet zijn, om hier niet direct van te profiteeren en met kort samenspel snijdt onze voorhoede door de Achilles defensie. Jan Stam passeert met verbluffend gemak eenige tegenstanders, geeft een op maat gesneden voorzet en de naar binnen gesnelde van Wijn gaarden slaat met een elegante hoofdbeweging den bal in het net. Ajax heeft na slechts drie minuten spelen de leiding en aan de hand van het door beide partijen vertoonde spel, ligt een Ajax doelpunten- regen in het verschiet. Acht minuten later worden wij in die meening versterkt, als v. Reenen den bal prachtig tusschen de beide backs doorspeelt en Bijl, zonder zich een oogenblik te bedenken, keihard in het doel knalt. Achilles heeft bitter weinig te vertellen kan tegen het voetbal van de Reynoldsschool niet op. en de doelman der Assenaren beleeft vele angstige momenten. Eenmaal breekt Stam prachtig door, lapt de geheele Achilles verdediging aan zijn laars, komt geheel alléén voor den reeds geslagen doelman, maar schiet dan jammer lijk tegen de lat. Piet van Reenen doet hem dit kunstje even later na, doch zoekt het doel iets te hoog, terwijl Bijl kort hierop een dot van een kans om zeep brengt. Een optimistische clubgenoot voorspelt, als het zoo doorgaat, een zeven d acht nul overwinning. Doch het gaat niet zoo door! De linksbuiten der Assenaren krijgt last van een oude blessure en wordt vervangen. Vanaf dit moment is het met het eenigszins berustende spel van Achilles gedaan en Keizer krijgt zijn eerste gelegenheid om het volk van Drente zijn capaciteiten te toonen. Grandioos is zijn eerste optreden niet.... een geblesseerde hand was hier niet vreemd aan. maar Gerrit redt. Eerlijkheids halve moeten wij hieraan toevoegen, dat wij werkelijk door het be roemde oog van den paknaald kropen. De linksback van Achilles wordt wat onpleizierig in zijn optreden en lichtgewicht Stam wordt eenige malen door genoemden heer in horizontalen stand gebracht, hetgeen onze tegenstanders op evenveel vrije schoppen komt te staan. De strijd krijgt nu plotseling een geheel ander beeld en wordt tamelijk hard. In de gelederen der Assenaren is als bij tooverslag de berusting geweken en wij krijgen het spel van harde trappen en hard loopen voorgeschoteld. Zoowaar hebben onze tegenstanders Handel in WijnenBieren, Likeuren, Binnen- en Buitenlandsch gedistilleerd. Speciale levering voor partijen waarvan ongeopende flesschen worden teruggenomen. Bezorging door de geheele stad: 290

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 18