Als II met Ajax gaat visschen N. C. VAN DIJK Open brief aan het Ajax-vischteam C.S. AMSTERDAM, 1 Juni 1939. Geachte sportvrienden! Vandaag is het de dag, dat ons seizoen geopend is. Gezien het feit, dat ons eerste voetbalteam kampioen van Nederland wordt, (op scheppen is nu eenmaal een eigenschap van visschers) moeten wij ons best doen om ook kampioen van Nederland te worden. En waar om zou dit niet kunnen met zoo'n uitgelezen gezelschap als waaruit ons team bestaat, met verscheidene internationals; o.a. Jan de Natris, Theo Schetters, Wim Addicks en Wim Volkers?! Alleen zou ik nu wel eens gaarne zien, dat onze prominenten als Daan Levendig, Ernst Buys, Gerard Leeuw en niet te vergeten onze schatbewaarder Jan Exman (hoeveel hebben de visschers thans in kas. Jan?), eens die visschen vingen, waarover ze het altijd zoo hebben. Dat zou niet kwaad zijn voor de standing van ons team. Over standing gesproken jongens, laat het meteen uit zijn met die „geintjes" om bij het nemen van baden na afloop van het visschen, eikaars kleeren aan te trek ken, om te constateeren of deze waterdicht zijn. Laat ook de beste visscher den beker winnen, zonder combine! Onze laatste vergadering heeft zich nogal gekenmerkt door kleine verschillen van meening, welke ten slotte alle zijn bijgelegd, al zullen enkelen een tijdje de sporen moeten dragen van een meegemaakte hardhandige vergadering van prachtvisschers. (Lees: kampioen boksers.) Enfin, na afloop van alles weer in (uit) kannen en kruiken. Hoe is het mogelijk, luidjes, dat het voorstel van Ernst Buys, om voor zijn rekening duizend pond visch in de fontein op het Frederiks- plein te gooien en daarin met ons vischteam te gaan visschen, door de vergadering niet werd overgenomen, omdat men het niet eens kon worden over de in te nemen plaatsen onderling bij genoemde fontein!! Wat een kostenbesparing had dit met zich medegebracht. Geen autobus-huur, niet zoo vroeg op en veel visch. Mein liebste was willst du noch mehr! Nu ja, Ernst, bedankt voor je goeden wil. Zooals U zult bemerken, geachte lezer, is er weer hard gewerkt door ons Bestuur, bestaande uit de heeren Gerard Leeuw, Ernst Buys en Wim Volkers, vooral toen ze op de laatste vergadering door kor daat optreden verhinderden, dat ze met bestuurstafel en wat dies meer zij, bijna onder den voet geloopen werden. Eén groot voordeel viel hun ontegenzeggelijk te beurt, nl., dat ze er alle drie een visch- pak bij hebben, ten minste als hun vrouwen wat zijn in het ver stellen van kleeren en dat geloof ik wel. Het is heusch geen sinecure verzekert U dan bij voorbaat van succes door Uw spullen te koopen bij Leverancier van het Ajax-Vischteam. Gerard Doustraat 136 (Dag en Nacht geopend) 284

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 12