zelden op onze voetbalvelden zien. Nagtegaal leek volkomen geslagen en hij tiet zich voor ons gevoel maar op goed geluk in een hoek van het doel vatten waar hij den bal tegen de armen aan kreeg. Dit moment besliste den wedstrijd, want oogenblikkelijk daarna was het N.E.C., dat Keizer voor de vierde maal passeerde en toen was de strijd volkomen voor ons verloren. In dezen wedstrijd waren nogal wijzigingen in ons elftal aangebracht, daar Blomvliet voor het eerst na heel langen tijd weer eens rechtsbuiten stond met Fischer op de binnenplaats. Na de rust was Henk weer back gezet, waar hij het er heel wat beter afbracht. Tegen Eindhoven. Het elftal, dat op 21 Mei te Eindhoven moest trachten onze repu tatie te herstellen, had eveneens zooals wel te voorzien was eenige wijzigingen ondergaan. De beide kanthalves Looys en Leem huis moesten het veld ruimen; aan den eenen kant te betreuren voor deze spelers, aan wier gebrek aan strijdlust de Nijmeegsche neder laag zeker niet te wijten was, stond hier toch weer het voordeel tegenover, dat b.v. Schubert zijn oude plaats in de middenlinie weer in kon nemen. Voorzitter Koolhaas was per auto naar Eindhoven gekomen en gelukkig kreeg hij onderweg een lekken band. Gelukkig, schrijven we, want weet men, dat hij te Nijmegen op tribune-plaats 13 zat? Wel had hij daar nog moeite gedaan op een ander nummer te komen, maar dat was hem niet gelukt. Nu kwam hij te Eindhoven aan, toen alle plaatsen reeds bezet waren en zoo kon hij met eèn gerust geweten het ongelukscijfer aan een ander overlaten. Ook had hij een weinig angst voor die eerste minuten, want dat doelpunt van Been zat hem nog een beetje dwars. Het eerste doelpunt wilde hij in geen geval zien.... en dat heeft hij dan ook niet gezien, daar hij te laat arriveerde. Maar dit was nu eens een goal, waarover hij zich had kunnen verheugen, want het was feitelijk dit fraaie schot van v. Wijngaarden reeds na 10 min. schoot hij raak dat den strijd besliste. Hulde aan onze spelers, dat zij deze overwinning uit het vuur ge sleept hebben, hulde ook voor de wijze, waarop dit is geschied. Er- werd n.l. bewust een verdedigend spelletje gespeeld, omdat te Nijmegen duidelijk gebleken was, dat men er niets aan heeft steeds maar in aanvallende positie te zijn, terwijl de tegenpartij de doel punten maakt. Ajax wilde dat genoegen om op die wijze goals te scoren ook wel eens smaken en dat plan is wonderwel gelukt. Onze achterhoede sloot thans als een bus: Keizer rehabiliteerde zich volkomen, Blomvliet speelde, als had hij weer Piola tegenover zich, Been benaderde zijn besten vorm, terwijl Anderiesen stop pende, koppende en schoppende een record-aantal aanvallen der tegenpartij onderbrak. Tegen dit verdedigingsbloc konden er bijna geen doelpunten gemaakt worden en zij werden dan ook niet ge maakt. Onze voorhoede had het zonder den doorloopenden steun van Anderiesen natuurlijk nog al moeilijk, maar men heeft er van ge maakt, wat er van te maken was. Dat dit nog héél veel was, moge blijken uit onze bewering, dat een minder goede doelverdediger dan van Veghel zeker meer dan twee doelpunten tegen zich had laten scoren. Van Wijngaarden was wel de gevaarlijkste man, die ook het tweede doelpunt in de laatste seconden voor zijn rekening nam. Dubbel verblijdend. Zoo verdiend als wij dus te Nijmegen verloren ondanks een sterke meerderheid in het veld zoo verdiend was deze 20 overwinning te Eind- 246

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 6