van Randeraat Honkbal Gebruik Zoele Voorburg Groothandel in gedistilleerd Prinsengracht 263 telefoon 48227 De omstandigheden in aanmerking genomen, hebben de honkbal lers over de geheele linie, hoewel de meeste wedstrijden werden verloren, toch niet teleurgesteld. Bij het door de Amsterdammers in gestelde voortournooi zijn wij als nummer 1 geëindigd, en ook in de reeds gespeelde competitiewedstrijden laat het spelpeil niet veel te wenschen over. Wat vooral opvalt is de buitengewone vooruitgang in slagprestaties. Nimmer tevoren nog werd er door diverse Ajax- teams zóódanig het hout opgelegd, als dit jaar. De penningmeester tenminste krijgt reeds den schrik te pakken, als ik hem einde der maand mededeeling moet doen hoeveel houten er thans weer zijn stukgeslagen. Een beetje minder is ook goed, jongens. Over de wedstrijden gesproken: door een overwinning op A.F.C. met 109 plaatsten wij ons in den eindstrijd tegen V.V.G.A., welke wedstrijd onder bijzonder slechte weersomstandigheden werd ge speeld. Met een 74 overwinning in een niet bepaald fraaien wed strijd mochten wij ons kampioen van Amsterdam noemen. Het schijnt het beste, deze wedstrijden zoo gauw mogelijk te vergeten. Immers, terende op deze roem, konden wij het in de daarop volgende com petitiewedstrijden niet tot bijzondere prestaties brengen. Vanzelf sprekend doet het feit, dat wij totaal geen gelegenheid hebben om te oefenen, zeer veel afbreuk aan ons spelpeil en wij hopen maar, dat het Ajax-bestuur er in zal slagen zeer spoedig voor ons deze gelegenheid te scheppen. Tegen Haarlem werd met 40 verloren, tegen H.H.C. met 123 en tegen de Amsterdamsche Amerikanen, de Seagulls, met 166. Vooral de eerste en de laatste wedstrijd werd met eere verloren. Gelukkig werd de uitwedstrijd tegen A.F.C. met 114 gewonnen, waardoor wij de laatste plaats op de ranglijst ontliepen. Echter, ons spelpeil laat zien, dat wij inderdaad veel en veel beter kunnen, dus laat ons er nog eens een extra schepje opdoen om te zorgen, dat er een voor Ajax betere plaats op de ranglijst zal worden ingenomen. In dien tusschentijd speelden wij nog mede in het door de vereeniging Hil versum georganiseerde tournooi. Met vrij onvolledige teams wonnen wij van Hilversum en D.E.C., doch moesten in Quick onze meerdere erkennen. Op den 2en Pinksterdag werd een vriendschappelijke wed strijd gespeeld op uitnoodiging van Blauw-Wit, welke ontmoeting in een 1413 overwinning voor ons eindigde. Ook het tweede begon bijzonder goed. Met niet minder dan 233 werd de eerste wedstrijd tegen D.W.S. gewonnen, doch de wedstrijd daarop werden onze jongens door Haarlem II met 273 gekraakt. Deze nederlaag op zich zelf is niet zoo erg. Immers, Haarlem II is altijd één der sterkste tegenstanders geweest, doch wél erg is het, dat enkelen onzer spelers het beter oordeelden te praten en ruzie onder elkaar te maken dan behoorlijk te spelen. In den wedstrijd daarop tegen H.H.C. II werd ook, hoewel slechts met 87, verloren, 266

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 26