Sportmagazijn EILERS KALVERSTRAAT 43 - TEL* 35543 Het beste adres voor alle SPORT-ARTIKELEN grof van structuur is, toch altijd de technische ontwikkeling een rem vormt voor absolute unfairness. Daarentegen ontbreekt in de lagere regionen deze spelontwikkeling nog belangrijk en juist daarom ont aardt dan het spel in een forschheid, die geen grenzen kent. Diep verontwaardigd heb ik deze voorwedstrijden van de 4e (reserve) elftallen reeds eenige malen aangezien. Ook ik heb reeds tooneeltjes medegemaakt, waarvan men in Holland zou zeggen: schorsing voor het leven.... misdadig! Doch wat j.l. Zondag gebeurd is, komt algeheel voor rekening van het in de hoogste mate onbeschaafde publiek, dat schreeuwt, joelt, scheldt en tiert, dat alle begrip daarvoor verloren gaat. Wilde bees ten-spel is een schoon woord! Wat moeten wij buitenlanders denken van deze sport en van deze organisatie! Veertien dagen geleden heb ik een van de spannendste wedstrijden gezien, die op het programma stonden, namelijk: Inde- pendiente (de roode duivels) tegen River Plate. Zeventig duizend toeschouwersjawel, doch op een terrein, dat slechts accomodatie had voor hoogstens veertig duizend toeschouwers. Het gevolg was. onophoudelijk ruzie tusschen de toeschouwers, die allen betaald, doch die allen geen goede plaats hadden. Ik heb meer gehangen dan gestaanvan zitten was geen sprake, ondanks mijn twee gulden (vier pesos), die ik voor mijn plaats neergeteld had O, heilige orde en discipline in Nederland. Ik zie Ajax al 50 duizend plaatskaarten uitgeven in de Meer.... neen, dat kan bij ons gelukkig niet. Heusch, vrienden, we zijn wat verder in Holland! AproposWim Anderiesen, luisterblijf voorloopig nog maar in de Meer, hoor! Oost, Westthuis best! Wie is kampioen geworden? Ik weet vandaag, dat jelui van Achilles gewonnen en tegen D.W.S. gelijk gespeeld hebt, maar meer weet ik nog niet! Ik moet mij een extra radio-cable-dienst laten aanleggen, om op tijd te weten te komen, hoever jelui al bent. Maar ik heb toch het gevoel, dat wij het weer halen en dat een lachende Marius straks de „feest-tafel" opentnou, cheery up, boys! Ik moet weer aan het werk enik hoor het wel, wanneer het zoover is! In November zien jelui me bij leven en welzijn wel weer eens op de Ajax-tribune, wanneer de nieuwe competitie-koek aan gesneden zal zijn! Shake hands met alle bekenden en „so long"! VLOKKÏE. Ajacieden genieten 10 pCt. reductie, op vertoon diploma 263

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 23