Slot van Engeland's voetbalseizoen. Een uitnoodiging van de Londensche scheidsrechtersvereeniging voor de jaarlijksche bijeenkomst aan den vooravond van den eind strijd om den Engelschen Voetbalbeker, waar de scheidsrechter en grensrechters van de Cupfinal, benevens de kopstukken van het Engelsche voetbal aanwezig zijn, deed mij besluiten naar Engeland over te steken. Behalve scheidsrechter Thompson, grensrechters Snape en Donaldson, bestuursleden en managers van league-clubs en be kende voormannen in de Engelsche politiek, waren zeker een duizend scheidsrechters bijeen in de groote zaal van het Canonstreet-Station- Hotel, toen Jan de Boer en ondergeteekende om half acht binnenkwamen en er een zeer genoegelijken avond doorbrachten. Een avond, gevuld door het optreden van artisten op zang- en humoristisch gebied, samenzang onder leiding van Ratcliff, dien wij ook den volgenden dag voor den wedstrijd in het Wembley-stadion dezelfde rol zagen ver vullen, en geestige speeches van enkele gas ten. Een der grensrechters, Mr. Snape, ver telde hierbij o.a., dat hij bij een door hem geleiden wedstrijd, door een toeschouwer, die zich blijkbaar met zijn beslissingen niet ver eenigen kon, werd toegeschreeuwd met: „Zeg, je mag een goede grensrechter zijn, maar je bent een verd.... slechten scheidsrechter!" Over den wedstrijd WolvesPortsmouth zelf zal ik weinig zeggen; alleen dat de alge- meene opinie luidde, dat in jaren niet zulk goed spel in de finale te zien geweest was. En toen kwam de regen. Zestig uren niets dan regen, je kwam je hotel niet meer uit! Eerst Woensdag hield deze zondvloed op en ik maakte, dat ik Londen uitkwam. In Oxford kreeg ik gelegenheid een half uur van den cricketwedstrijd tusschen de Oxford-studenten en Yorkshire te zien in een ideale omgeving, waar ik graag nog wat langer was gebleven. Maar een belofte aan Mr. Crew, een welbekend scheidsrechter eenige jaren geleden, om hem te komen bezoeken, maakte, dat ik Donderdag's via Northamp ton in Leicester arriveerde, waar ik in de gelegenheid was den wed strijd Leicester CityWolverhampton W. bij te wonen. Had ik ge dacht, gezien het feit, dat de City reeds naar de tweede divisie was gedegradeerd, een walk-over van de Wolves te zien, de bonus voor de overwinning maakte, dat de wedstrijd zeker niet minder fel bestreden werd, dan de Wembley-Cupfinal. De Wolves wonnen met 20, maar ook nu ik ze kortgeleden tegen Feyenoord heb zien spelen, kan ik mij niet indenken, dat dit team gedurende het afgeloopen seizoen een zóó groote rol in het Engelsche voetbal heeft gespeeld. Na Leicester, Sheffield voor den belangrijken strijd tusschen Shef field United en Tottenham Hotspur, waarbij eerstgenoemde één punt moest behalen om te promoveeren naar de eerste divisie. Het Bramall Lane veld, waar Sheffield United is gevestigd, is tevens een cricket- veld, waar Yorkshire eenige zijner wedstrijden op speelt en het is dan ook maar aan één zijde omgeven door een overdekte tribune en door terrassen achter de beide doelen. Een 50.000 toeschouwers waren aanwezig. De warmte deed zich voelen, maar de United- spelers begonnen direct overweldigend aan te vallen en de Spurs konden na een 61 nederlaag hun tegenstanders feliciteeren met het behaalde eerste divisie-schap. De schrijver van dii artikel. 250

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 10