De score geopend nen afstraffen, hoe groot de achterstand ook misschien is. Tegen deze tegenstanders beteekent een voorsprong bij de rust van b.v. 20 nog in geen enkel opzicht de overwinning. Vooral de Nijmegenaren weten wat vechten is, een eigenschap, waardoor zij dan ook hoofdzakelijk den titel in hun afdeeling veroverd hebben. Het is geen vechten zonder den tegenstander te ontzien, daar hun spel eerlijk blijft tot het laatste moment, maar zij spelen met een enthousiasme en dan vooral afbre kend en verdedigend dat dwingt steeds op zijn qui-vive te blijven. We hopen, dat N.E.C. dezen Zondag niet in de gelegenheid gesteld zal worden onze waar schuwende woorden met een duidelijk voorbeeld te demonstreer en! Zijn de onzen er van doordrongen, dat er tegen deze ploeg van begin tot eind stevig aan gepakt moet worden, dan kunnen we vrij gerust zijn. maar ook alleen in dat geval! Het wordt langzamerhand bovendien weer eens tijd, dat wij het Amsterdamsche publiek bewijzen, dat men bij Ajax steeds goed en mooi voetbal verwachten kan, want wat wij in het Paaschtournooi hebben laten zien, waren nu ook niet bepaald prestaties om gewel dig trotsch op te zijn. Het spel, waarmede op den eersten dag Nem- zeti met 43 uitgeschakeld werd, stond zeker niet op hoog peil en hoewel het in de finale tegen Blauw-Wit iets beter ging, was de 20 zege van Blauw-Wit toch ruimschoots verdiend. Dat onze spelers het in dit tournooi iets kalmer opnamen, vonden we echter niet zoo heel erg. Met de wetenschap van nog verschillende zware wedstrij den voor den boeg te hebben, is het te begrijpen, dat er niet zóó enthousiast aangepakt werd, maar de nadeelige zijde daarvan is o.a., dat het dan weer des te meer inspanning vereischt een volgende maal met grootere toewijding te werk te gaan; dat heeft de wed strijd tegen D.W.S. wel aangetoond. Laten we dus nu afspreken in de 215

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 7