Van den Secretaris. Voor de goede orde deelen wij mede, dat werkende leden, die van plan zijn voor het lidmaatschap onzer vereeniging te bedanken, verplicht zijn dit te doen uiterlijk een maand vóór het einde van het vereenigingsjaar,- daar dit op 30 Juni valt, worden bedankbrieven na 31 Mei niet meer geaccepteerd. eer, wat je zou kunnen noemen, verstandelijke liefde geworden, want het heeft wel wat moeite gekost de voorgangster te vergeten. Er stond immers zoo'n mooie, oude boerderij, daar waar nu het legioen juicht. Er heeft mij wel eens iemand gevraagd, hoe of nou die automo bilisten hun wagen weer terugvinden na afloop van een wedstrijd. „Want," zei hij er bij, „die straatjes bij jullie zijn allemaal hetzelfde en als er geen wingerd of klimop over de naambordjes is gegroeid, dan heb je nog geen houvast aan die dingen. Want het is allemaal Hark-, Schoffel-, Gaffel- of Sikkelstraat, wat de klok slaat. En daar kent een Amsterdammer toch geen verschil tusschen, tenzij hij land bouw pleegt op een volkstuintje." Nou, heelemaal ongelijk geven kon ik hem niet. Want ik herinner me nog levendig de Babylonische spraak- en straatverwarring, die er heerschte onder de voertuig-bezitters, na afloop van den eersten wedstrijd, die in het nieuwe Ajax-stadion gespeeld was. Het was nog vóór den aanvang der schemering, toen de eerste wagenbezitters trachtten, gewapend met een kompas en een landkaart van Amster dam-Oost, hun bezit terug te vinden. De fortuinlijksten slaagden er inderdaad na een half uur vragen en zoeken in en het weerzien met hun vervoermiddel was dikwijls aandoenlijk en roerend. Waarna de misère pas goed begon, want niemand wist den weg uit het labyrinth. Zonder de hulp van tallooze toegewijde dorpelingen waren ze waar schijnlijk zóó lang blijven rondscharrelen, tot ze net op tijd waren geweest voor den volgenden wedstrijd. Het is ook niet moedgevend, als je zeker meent te weten, dat je je wagen geparkeerd hebt in de Landbouwstraat of was het de Veeteeltstraat? en je vindt hem later terug in wat sinds jaar en dag Tuinbouwstraat heet. Vindt dan maar weer eens den weg terug naar de beschaafde wereld. Enfin, ze zijn er toch allen in geslaagd, want er is geen enkele wagen naar „gevonden voorwerpen" gegaan. Maar dat ze allen nog dienzelfden Zondagmiddag het Betondorp hebben verlaten, durf ik niet te ver zekeren. Booze tongen beweren, dat een aantal menschen met de bus huis waarts is gekeerd en pas den volgenden dag zijn eigendom heeft opgehaald. Dat waren dan nog lang de domsten niet, want er liepen er om zes uur nog steeds, die stokstijf volhielden, dat de Tuinbouw straat van plaats veranderd wasen in menigen huiselijken kring is dien avond een hartig woordje gesproken over het genot van een eigen wagentje, waarmee je je toch zoo vlug verplaatsen kunt DAAN BREGT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 32