N.E.C.-AJAX. waren de Boca-supporters! Vlaggen in duizendtal, spreekkoren BO-CA, BO-CA, hier en LO-REN-ZO, LO-REN-ZO aan de andere zijde. Zulk een helsch lawaai is bij ons ondenkbaar! Daarbij wuiven de spelers in gelid opgesteld naar de tribunes en dat maakte op mij eerst een komischen indruk, doch nu ben ik er aan gewend en vind het zelfs wel aardig. Het lijkt een beetje op het begin van een stierengevecht, wanneer de toreadors binnentreden en de tribunes als één man op staan en juichen!! Uitgebreid spreekkoor. Ja, ja, wat zijn wij in Holland toch maar koele menschen! Hier wordt een scheidsrechter „per spreek-koor", minutenlang uitgeschol den voor „LOCO, LOCO", dat is „idioot"! En dat mag! Dat wil zeggen, het mag natuurlijk niet, maar ieder vindt het best en de referee (ze loopen hier in keurige tennispakken en zien er uit, alsof ze een strandwandelingetje gaan maken) trekt er zich geen sikkepit van aan! Ieder is veilig achter de tralies en de schuimende woede en de laaiende hartstocht moet een uitweg vinden. Dan maar brullen, vrienden! Ik heb twee wedstrijden geen plaats kunnen krijgen. De wegen waren afgezet vanwege den toeloop van de menschen. Tegen woordig ga ik om half twaalf op stap en zorg om één uur binnen te zijn. Anders is er geen doorkomen meer aan! Is dat iets voor onzen penningmeester!!! Voor een plaats op de veilige (eveneens af gerasterde) tribune „Pullman reservado", de hoogste rang, betaalde ik ƒ2.dus dat kan nog wel! (Penningmeester, zie boven!!!) Over de terreinen is veel te vertellen. De gronden zijn droog en lijken me vrij goed te zijn. De accomodatie op de terreinen is zéér verschillend. Vandaag was ik b.v. in het stadion van Nunez, dat meer dan honderdduizend menschen kan bevatten. Iets zóó overwel digends van beton, dat ik steeds aan Roodenburgh moest denken. Die zou met zijn vakblik hier wel genoten hebben. Maar wat te denken van het veld van Tigre b.v., neen, dat is geen tiende van wat wij gewend zijn. Dan is er nog Cabillito, met 40.000 plaatsen, Zondag aan Zondag stampvol uitverkocht!! Maar het ziet er oud en slecht onderhouden uit en het is niet gezellig, met al dat tralie werk. Binnenkort ga ik eens foto's maken van dat spullewerk hier en dan kunnen jelui eens zien, wat we hier alzoo beleven op voetbal- gebied. Maar interessant is het en het lijkt me het beste, dat Ajax I maar eens een uitstap komt maken naar hier, als belooning voor Wim Anderiesen en zijn mannen voor het nu juist behaalde kam pioenschap. Ik zal het aan dezen kant wel in orde maken, Mariusü (Het komt ons veiliger voor de vriendschappelijke wedstrijden maar wat dichter bij honk te zoeken. Red.) Mag ik het hier vandaag mee doen? Ik zal dezen brief per lucht post zenden dan wil mijn vriend de Jongh wel zorgen, dat hij in de krant komt. Natuurlijk met mijn beste groeten en een „tot ziens" aan alle Ajax-vrienden, T. a. v. VLOKKIE. (Wij danken den Heer Knegt zéér voor deze interessante bijdrage en het is ons een groot genoegen te vernemen, dat het hem in alle opzichten wel gaat. Red.). Nu wij op Zondag 14 Mei a.s. voor slechts f 2.02 naar Nijmegen kunnen gaan. voor den wedstrijd N. C. - AJAX, rekenen wij er op, dat vele Leden, Donateurs en Sup porters ons elftal naar Nijmegen zullen vergezellen. Zie nadere mededeelingen in de advertentie. Kaarten voor het terrein en voor de trein verkrijgbaar aan de bekende adressen. 237

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 29