Onze Honkballers reeds in actie. DIN BRf 1.75 Op initiatief van den heer Besanger zijn de vier eerste Amsterdam- sche honkbal-eerste klassers overeengekomen om vóór den aanvang van elk seizoen in den vervolge wedstrijden onder elkaar te houden en hieraan te verbinden den titel van kampioen van Amsterdam. Voor den eersten wedstrijd uit deze reeks moesten wij aantreden tegen den nieuwbakken eerste-klasser A.F.C. Hoewel ook wij met een geheel verjongde ploeg uitkwamen, sprak de routine in dezen wed strijd een danig woordje mee en wij konden, na den geheelen wed strijd een achterstand gehad te hebben, in de laatste innings toch nog de overwinning bevechten. Onze jonge spelers hadden hier een groot aandeel in. Lobberegt wierp een viertal innings op uitstekende wijze; hij moet alleen nog probeeren zijn voorbewegingen iets korter te maken. Hans Beumer en de Koning maakten op schier onmogelijke wijze ieder twee zeer fraaie catches en ook onze nieuweling Hordijk weerde zich aan slag zeer verdienstelijk. Onze tegenpartij A.F.C. miste de routine om haar voorsprong tot het einde te kunnen handhaven, werd door onze taktiek te gauw uit haar evenwicht gebracht en maakte daardoor in het veld nogal eenige foutjes. Als slagploeg zal zij haar weg in de eerste klasse wel vinden. Onze werpers zijn dus voor de komende competitie gewaar schuwd. Thans wonnen wij met 109. Door deze overwinning spelen wij a.s. Zondagmorgen om IOV2 uur op het V.V.G.A.-veld de finale tegen V.V.G.A. Tegen deze ploeg, die eenige geduchte versterkingen heeft ondergaan, zullen wij ons beste beentje moeten voorzetten, en volledig moeten opkomen om een dragelijk figuur te slaan. Over opkomen gesproken: denkt U er onder alle omstandigheden aan, wanneer U niet in de gelegenheid bent om aan een wedstrijd deel te nemen, af te schrijven? Zaterdag meenden weer twee onzer, dat het geoorloofd was om hun medespelers met hun zevenen te laten spelen. Deze, van zeer weinig sportieven geest getuigende geste, kan in den vervolge niet meer getolereerd worden. Op Hemelvaarts dag speelt ons eerste negental een reeks wedstrijden te Hilversum om den Zilveren Handschoen. Houdt allen dien dag vrij. Wanneer er buiten onze eerste negental spelers nog anderen mee willen om dien dag buiten te zijn, gelieven zij zich vóór 14 Mei bij ondergeteekende op te geven. Treinkosten zullen 0.50 per persoon bedragen. De competitie zal dit jaar aanvangen op den eersten Zaterdag en Zondag van Mei. Om goed voorbereid te zijn is het noodig, dat elke honkballer van de gelegenheid profiteert om dezen Zaterdag nog eens een balletje te gooien en te slaan. Ten slotte voor het laatst de oproep om zich nog heden op te geven voor honkbcd bij onder geteekende. Ook degenen, die nog materiaal thuis hebben, moeten dit zoo spoedig mogelijk op het Ajax-terrein inleveren. Laplacestraat 81, A'dam-O. J. P. BLOMVLIET. 231

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 23