Het Cricket-seizoen in aantocht. Nu de voetbalcompetitie zoo langzamerhand ten einde is en alleen de kampioenscompetitie voor het Eerste nog in vollen gang is, kun nen wij ons weer concentreeren op de zomersporten. Besprekingen worden gehouden, het materiaal wordt nagekeken en alom wordt er gewerkt om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. De jaarvergaderingen van den Ned. Cricketbond en den Amster- damschen Cricketbond worden of zijn op resp. 29 en 21 April ge houden en ongetwijfeld zullen (zijn) daar in de prettige cricketsfeer weer belangrijke besluiten worden genomen. Reeds is besloten om de eerste klasse van den N.C.B. uit te breiden tot 10 clubs; door dit besluit promoveeren H.B.S. en P.W. Bovendien zal de tweede klasse worden gesaneerd, d.w.z. dat de zwakkere teams naar de derde klasse degradeeren, zoodat meer gelijkwaardige teams tegen elkaar zullen uitkomen. Hoe dit voor ons elftal zal afloopen moeten wij af wachten. Ook het internationale seizoen belooft belangrijk te worden,- o.m. staat een wedstrijd van het Ned. Elftal tegen de M.C.C. in Engeland op het programma. Helaas kan de wedstrijd tegen de „Cheltenham Cricket Club" wegens financiëele omstandigheden niet doorgaan, zoodat wij alle krachten op de competitie kunnen concentreeren. In dit verband kan ik mededeelen, dat de competitie op 18 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) een aanvang neemt. Voorloopig zullen wij de vast gestelde wedstrijden uit spelen, d.w.z. op het terrein van de tegen partij, aangezien de toestand van onze terreinen nog niet van dien aard is, dat er op gespeeld kan worden. Wat de cricket-training betreft, hierover worden nog besprekingen gehouden; de liefhebbers zullen t.z.t. bericht ontvangen. Een zeer nuttig boekje is één dezer dagen uitgekomen, n.l. „Het scheidsrechteren" door Drs. W. F. Bok. M.i. een boekje, dat in een lang gevoelde behoefte voorziet. Met veel zorg heeft de Heer Bok dit werkje samengesteld en zich veel moeite getroost om de zoo vaak moeilijk te begrijpen cricketregels te verduidelijken en toe te lichten. Ook voor de spelers, die meenen de spelregels op hun duimpje te kennen staat er veel lezenswaardig in geschreven, vooral dat wat zij nog niet weten. Ik kan de aanschaffing van dit boekje zeer aanbevelen en ik ben gaarne bereid eventueele bestellingerl door te geven. De prijs is zeer billijk, n.l. ƒ0.30. Gaarne beveel ik onze cricketwedstrijden in de belangstelling van onze leden en donateurs aan; wij hebben reeds een vaste kern van belangstellenden, laat deze kern nog grooter worden. Maasstraat 192, Amsterdam-Zuid. F. DUKKER. 229

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 21