AJ AX- NIEUWS Ajax - N.E.C. No. 9 Zaterdag 29 April 1939 22 e Jaargang MAANDBLAD onder Redactie van M. BREMER. G. DE JONGH en J. L. MELCHERS Redactie-adresM. BREMER, Noorder Amstellaan 67, Amsterdam Afd. Advertentiën: B. WESSEL, Mauveslr. 32, 's-Gravenhage, Tel. 110978, Postreken. 113258 De derde wedstrijd voor de competitie om het kampioenschap van Nederland 1938/1939 vindt voor Ajax dezen Zondag plaats en nog steeds is Ajax niet buiten Amsterdam in actie geweest. Wij kunnen derhalve over den inzet van de kampioens-competitie nog weinig zeggen; slechts staat vast, dat Ajax na twee gespeelde wedstrijden de kans nog volkomen in eigen hand heeft. Ongetwijfeld is het begin van den grooten concurrent D.W.S. zeer gunstig geweest. Het feit, dat uit twee uitwedstrijden drie punten gehaald werden, getuigt van kracht, want thans is volkomen duidelijk, dat elke wedstrijd, in het bijzonder echter elke uit-wedstrijd, de grootst mogelijke moeilijk heden oplevert. Er is eigenlijk nog geenszins te voorzien, hoe het verdere beloop dezer kampioens-competitie zal zijn, behalve dan dat D.W.S. een zeer ernstige gooi naar den titel doet, nu zij uit twee van de drie uitwedstrijden drie-kwart van de winst binnen haalde. Deze ferme prestatie van D.W.S. doet verwachten, dat het nationale kampioenschap ditmaal weer niet in de provincie zal belanden. Achilles, Eindhoven en N.E.C. geven blijk zeer lastige tegenstanders te kunnen zijn, doch de nederlaag die elk dezer reeds op eigen veld incasseeren moest, wettigt het vermoeden, dat zij in totaal toch on voldoende punten zullen behalen om de gouden plak te veroveren. De conclusie ligt dus voor de hand: óf D.W.S. wordt kampioen van Nederland, óf.... Ajax! Wij zullen ons hier niet al te zeer verdiepen in wat later volgen zal, want na dezen dag ligt de kampioens-com petitie tot midden Mei weer stil; op 14 Mei wordt pas de eerste helft dezer kampioens-competitie afgewerkt. Maar hoe de situatie ten slotte ook zal zijn, zóóveel is zeker, dat Ajax thans van N.E.C. winnen moet, wil zij ook verder als een der twee favorieten voor den titel gelden. Stellig zal dat voor Anderiesen en zijn mannen niet zoo ge makkelijk vallen als menigeen blijkt te veronderstellen. Een ploeg, die in Eindhoven de zuidelijke kampioenen slaat, mag niet onder schat worden; in elk geval is zoo'n elftal tot een verrassing in staat. We vermoeden, dat Anderiesen en zijn mannen dat zullen begrijpen en dat zij ons nu eens weer op zoo'n ferme partij vergasten zullen, dat Ajax de leiding neemt in de kampioens-competitie. Daarna zullen we dan wel verder zien! J. H.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 1