J eugd-voetbalf litsen. Zeer goede prestaties; het eerste Junioren-team kampioen. Junioren 1. „Als nu Blauw-Wit, dat nog verschillende wedstrij den moet spelen, maar één puntje verspeelt, danzoo schreven wij in onzen laatsten flits. Blauw-Wit heeft meer gedaan dan dat! Door een 31 nederlaag tegen „De Spartaan" kregen de Blauw witters een leelijke streep door hun kampioensrekening én de jon gens van Bob de Koning een dot van een kans, om door een over winning, te behalen op Zeeburgia, het eeremetaal in de wacht te sleepen. Onze vertegenwoordigers hebben zich die kans niet laten ontglippen en.... om maar met de deur in huis te vallen.... door een 50 zege, het Junioren-kampioenschap van den A.V.B. veroverd. Voor liefhebbers van cijfers laten wij den eindstand volgen: gesp. gew. gel. verl. pnt. Junioren I 16 12 3 1 27 Men behoeft slechts weinig kennis van voetbalzaken te hebben, om uit deze cijfers de kracht van ons eerste Junioren-team te dis- tilleeren. 27 Punten bij elkander schoppen, uit een te behalen totaal van 32, is en blijft een knap stuk werk en een ieder zal het met ons eens zijn, dat dit kampioenschap dan ook volkomen verdiend is. Er loopen kampioenen rond, die het met heel wat minder moeten doen. Aan Blauw-Wit willen wij onze hulde niet onthouden voor het kranige volhouden. Steeds hebben de jongens uit het Stadion ons op den voet gevolgd en dat zij ten slotte zijn gestruikeld spijt ons voor hen, maar als Ajacied, zijn wij ronduit gezegd blij, dat het kampioen schap bij ons is terecht gekomen. Het kan de Blauw-Witters een troost zijn, dat zij ons de eenige nederlaag hebben toegebracht. De wedstrijd tegen Zeeburgia, die ons dan het kampioenschap bracht, heeft geen grootschen indruk bij ons achtergelaten. Dat schijnt bij dergelijke matches nu eenmaal onmogelijk te zijn. De vermaledijde zenuwen spelen dan een groote rol. De tegenpartij, die toch niets te verliezen heeft, speelt, als zat men rustig om de samovar geschaard, terwijl de kampioenspretendenten zich het vuur uit de voetbalsloffen loopen. Met gevolg: een maximum aan inspanning en een minimum aan resultaat. Zoo ook hier. De Zeeburgianen speelden een rustig partijtje, terwijl de Ajacieden én door hun vurig verlangen én door hun grooten ijver om tot het beoogde doel te geraken hier bedoelen wij speciaal de voor hoede bezig waren zich zelf den weg naar de zege af te snijden. Dit telkens zich dood loopen op de achterhoede van Zeeburgia, van onze forwards, begon blijkbaar onzen centrehalf te vervelen. De drang naar de victorie, naar de zilveren plak, waar je jaren later nog met zooveel zelfvoldoening naar kunt kijken, werd hem te mach tig. Zijn verdedigende taak liet hij voor wat zij was en vanaf dat moment had Ajax, als klinkt het strijdig met de heerschende mee ning, de overwinning in zijn zak. De druk op het Zeeburgia-doel werd grooter en grooter en vond pas zijn ontspanning bij de geboorte van de eerste Ajax-goal. Als een pijl uit den boog om dit afge zaagde voorbeeld nog eens te gebruiken ging Petrie langs de lijn, een a.h.w. langs een lineaal getrokken voorzet volgde en het hoofd van v. Stoffelen sloeg den bal keihard in het Zeeburgia-net. De wil om te winnen, het heilige moeten, had weer eens gezegevierd. Wat gaf het, of de Zeeburgianen probeerden met man en macht de geleden schade te herstellen. De Ajax-achterhoede, bestaande uit 226

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 18