Vox populi Van de Redactie. Wat zéggen we, als we tusschen andere tribunebezoekers naar den wedstrijd kijken?. We zitten ditmaal in de buurt van een vent, die alles gek vindt. Er zijn van die gekke menschen! Hij zit boordevol critiek, critiek, die veelal in vragenden vorm gesteld wordt. „Waarom spelen ze voor die Belgen de Brabanqonne en voor Blauw-Wit: „we gaan nog niet naar huis?". En als ze voetballen: „Die gasten doen niks as haken.... een vol genden keer komen ze ons land niet meer in dan gaan me ze contingenteere! Zie je hoe die kan loopen?.... Dat heeft-ie ook niet van z'n eige die het hardloope geleerd! Die bul is precies een steigerend paard.... kledderum. net d'r over héén.... Voor dóèl die bal, jonge!" „Waarom spelen die Belgen nou in d'r hemd? Ze hoeve d'r eige anders niet uit te kleeje.... dat zal Blauw-Wit wel voor ze doen.... Nou hebbe ze dien midvoor toch te pakke! Hoe ken dat nou, as ze hier an 't balie zijn?" En met voldoening constateert de Amsterdam mer, die eerst gezegd heeft, dat-ie d'r niks an vindt, onmiddellijk daarna, dat „Mechele afgebroke wordt!" De tweede wedstrijd begint: Nemzeti tegen Ajax. Stijf en stram in het gelid hooren de Hongaren hun volkslied aan, maar de man naast-me verzekert oneerbiedig: „Da's een doojemarsch." Z'n critiek komt weer los: ,,'t Zijn bergkerels.die keeper hét een pet as een duiveplat.niet zoo uitloope, vader.een duif hoort in z'n hok. wat ik je brom: dat is een ijscoman.... Je zou zegge, dat ze in d'rlui vessie spele.... ze moge die Hongaren wel opneme straks kome ze met een heel frisch elftal. Dat hebbe ze al eris méér ver toond. Kik! Daar gaat er weer een! Knots! Niet zoo opstandig worde, joggie. Die bal ketst.mot je krijte!" Dan krijgt de grensrechter een beurt. „Je mot die vlag in je zak steke! Hij zit, kerel! Afzijt? Niks geen afzijt! Bemoei je er niet mee! Zie je nou die zenuwelij-jer? 't Had al lang 22 kunne staan nou wil ik nog geeneens 32 zegge. Mot je niet effe vlagge?.... Die gooser is goed.... het lijkt wel, of-ie een magneet an z'n toon het. Wat mot dat een lollig gezicht zijn, zoo'n wedstrijd uit een vlieg machine. al die voetballertjes zoo." Nu is het mijn beurt: „Dat is wel aardig, maar 't heeft ook z'n bezwaren.... je hoort „de stem des volks" niet." Buurman kijkt me meewarig aan. Die kerel is getroebleerd je ziet het hem denken.... VLINDER. Copy voor het volgende clubblad moet uiterlijk Maandag 29 Mei, des avonds om 8 uur, aan het redactie-adres afgeleverd zijn. Nog maals maken we onzen lezers er op attent, dat adreswijzigingen, klachten over het niet-ontvangen van ons blad, e.d. aan het expe ditie-adres opgegeven moeten worden, en niet aan de redactie. 218

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 10