J A. DE WAART Onze Supporters wenschen geluk. gehad. Tot drie maal toe werd hij dan ook in het Nederlandsche elftal gekozen, waarvan twee maal officieel. Zijn debuut maakte hij op 8 Juni 1930 te Boedapest tegen Hongarije, waar ons land in een zeer ongelukkigen wedstrijd met 62 verslagen werd, maar bijna drie jaar daarna op 9 April 1933 maakte hij te Antwerpen de 31 overwinning op België mee. Op 16 October 1932 speelde hij mee in den niet-officieelen wedstrijd BelgiëHolland te Brussel, door ons land met 32 gewonnen. Piet van Reenen is nimmer een gemakkelijk personage geweest, ook voor zichzelf niet, en daaraan was het voor het grootste gedeelte te danken, dat hij niet meer keeren in het Nederlandsche elftal gekozen werd; aan zijn voetbalcapaciteiten lag het zeker niet. Dat van Reenen den laatsten tijd niet meer zóó op den voorgrond treedt als vroeger, althans oppervlakkig bekeken, komt mede door het feit, dat hij in een wedstrijd zelden meer een individueele poging tot een doelpunt onderneemt. Hoewel dat natuurlijk het teamwork ten goede komt, is het aan den anderen kant toch ook weer te be treuren, want die goals, die Piet op die manier maakteWas het niet een vijf, zes jaar geleden, dat hij te Haarlem tegen R.C.H. den bal midden op het terrein oppikte, een stuk of zes tegenstanders passeerde, om daarna een kogel van ongeveer 20 M. afstand te lossen, dien de keeper bijna niet zag? Zie, dat zijn van die momenten, die men nimmer vergeet en die voetbal juist zoo mooi, ook als kijk- sport, maken! Piet heeft in den loop der jaren echter te veel bles sures gehad, dan dat hij zich nu nog aan dergelijke solo-rennen waagt. Als binnenspeler heeft hij thans trouwens ook een andere taak, waarvan hij zich ook uitstekend kwijt. Nogmaals, we prijzen Ajax gelukkig, dat van Reenen nog enkele jaren bij ons van de partij zal zijn; dat is in ieder geval een garöntie voor heel wat doelpunten en minstens voor één per wedstrijd. De secretaris der supportersvereeniging „Ajax" schrijft ons: Spelers van Ajax I, wij willen jullie ook namens de supporters vereeniging op deze wijze nog eens hartelijk feliciteeren met het behaalde afdeelingskampioenschap. Wij, die alle wedstrijden, zoo wel de uit- als thuiswedstrijden, hebben bijgewoond, weten hoeveel moeite het juist voor Ajax is om kampioen te worden, daar alle tegenstanders het een eer vinden om eens van Ajax te winnen. Ook aan Willem zooals wij Anderiesen noemen onze felicitaties; wij zijn er vast van overtuigd, dat we hem nog over eenigen tijd komen gelukwenschen met het behalen van het kampioenschap van Nederland. Zooals men ziet, zijn de supporters al weer optimist, maar we weten, dat als wij dat zijn, onze spelers er wel voor zorgen, dat het voor elkaar komt. Secr. H. MOERMAN. Kramatweg 41 I, A'dam-O. Arch ïmedesweg Tfo. 102, Amsterdam, Telefoon 54348 Aannemer v. Lood-, Zink- en Sanitaire-werken 185

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 9