Geruchten rond van Reenen Kortgeleden werd de Ajax-familie opgeschrikt door een bericht in een weekblad, volgens hetwelk Piet van Reenen ons aan het einde van dit seizoen zou gaan verlaten. Hoewel velen onzer wisten, dat hier sprake van was, stond dit toch nog lang niet definitief vast.... en is dit ook thans nog niet zeker. Laten we slechts hopen, dat van Reenen nog enkele jaren in de Ajax-gelederen zal blijven spelen, want een figuur als van Reenen zouden we slechts noode kunnen missen. Piet is een geboren voetballer, die in de tien jaar, dat hij bij ons vertoeft, een groot aandeel heeft gehad in de successen van onze vereeniging. Hoeveel doelpunten zou hij al niet gescoord heb ben? Zou er iemand zijn, die dat bijgehouden had, we zijn er zeker van, dat het totaal een ongekend hoog aantal aan zou geven. „Goaltjes-Piet" is dan ook de eerenaam van v. Reenen, die hem ten volle toekomt. Nog dit seizoen hebben we terdege kunnen merken, van welk een waarde Piet's mede spelen voor ons eerste elftal beteekent. Niet dat het zonder hem ook niet ging tenslotte is geen enkele speler onmis baar want het was een elftal zonder van Reenen, dat onze prachtige periode met een 50 overwinning op Feyenoord in zette. Maar aan het medespelen van Van Reenen was het voor een groot gedeelte te danken, dat onze eindspurt, die uitein delijk het afdeelingskampioen- schap bracht, zoo schitterend was. Hij immers was de man in de voorhoede, die het tempo er in hield, hij was het, die voor de plotselinge doelpunten zorg de. O, zeker, van Reenen heeft Piet van Reenen ons allemaal ook koude rillingen bezorgd door enkele schijnbaar laksche houdingen in het veld, maar dat was toch schijnbaar, want was hij het enkele minuten later dan ook weer niet, die met een flitsend schot, met een prachtig doelpunt „a la van Reenen" te voorschijn kwam? Piet is zeker een uitzonderlijk voetballer, die nog lang niet „aan het einde van zijn Latijn is". Ongetwijfeld heeft hij zijn allerbeste jaren achter den rug, maar voor een speler met zijn kwaliteiten zegt dat nog niets, daar hij dan nog altijd heel wat beter dan menig ander is. Hoewel hij zijn jeugdjaren bij U.V.V. heeft doorgebracht, mogen we gerust zeggen, dat hij zijn hoogtepunt pas in Ajax bereikte. Het moet voor Reynolds indertijd een genot geweest zijn een dergelijk voet baller onder handen te krijgen en we kunnen dan ook niet anders zeggen, dan dat de combinatie Reynoldsvan Reenen in geen enkel opzicht teleurgesteld heeft. Met Bakhuys en Lungen behoort Piet van Reenen naar onzen smaak tot de beste middenvoors, die ons land in de laatste tien jaar heeft 184

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 8