Ajacieden speelden in België. Het zal niet vaak voorgekomen zijn, dat wij een fuif gehad heb ben op zóó'n gunstigen datum, als de avond met Lou Bandy op 18 Maart j.l., maar eveneens zal het nog niet dikwijls gebeurd zijn, dat zóó weinig van onze prominente spelers deze fuif hebben kunnen bijwonen. Wat voor den een gunstig was, was voor den ander on gunstig: door den BelgiëHolland wedstrijd konden de meesten onzer den geheelen nacht door blijven fuiven, omdat de competitie op den dag er na toch stil stond, maar het zeldzame feit deed zich voor, dat liefst 9 onzer eerste elftal-spelers plus o.a. Jack Reynolds buiten Amsterdam vertoefden. Drie hunner waren gekozen om in het Nederlandsch elftal te spelen, terwijl de zes anderen de kleuren van Amsterdam hoog moes ten houden in den strijd tegen Brus sel. Wim Anderiesen, Jan Schubert en Henk Blomvliet waren het, die Ajax in het Nederlandsch elftal vertegen woordigden; jammer genoeg was hun spel niet zóódanig, dat wij eenzelfde loftrompet kunnen steken als na den wedstrijd tegen Hongarije. Slechts captain Anderiesen was geheel zich zelf, wat dus zeggen wil, dat Wim weer een beste partij heeft gespeeld. Been, Looys, Leemhuis, Fischer, Bijl en van Wijngaarden kwamen op 18 Maart in het Amsterdamsche elftal te Brussel uit en zij smaakten het ge noegen mee te helpen aan de zege, die de rood-witte pardon, we be doelen de rood-zwarte kleuren ein delijk weer eens in de Belgische hoofdstad behaalden. Jack Reynolds vergezelde het team als trainer en we hadden daarbij het zeldzame voor recht Jack eindelijk eens niet op z'n traditioneele plaatsje achter het doel te zien; thans zat hij n.l. op een muur tje langs het veld. Ko Looys was aan voerder, niet alleen tijdens den wed strijd, maar ook terstond na afloop, toen het er op aankwam zich van een glas meester te maken. Bij het gezel lig samenzijn na afloop van den wedstrijd n.l. slaagde hij er in zich port in een limonade-glas te laten inschenken! Maar ja, je bent aan voerder, of je bent het niet.... We mogen de rij van Ajacieden, die op dit week-end in België in actie waren, nog niet sluiten, want er was nóg één onzer te Ant werpen in het veld. Dat was n.l. Gerrit Beumer, de spil van ons derde, die in het Nederlandsche jeugdelftal op de spilplaats ver kozen was. Beumer speelde een goede, actieve partij, en het was jammer, dat hij in de tweede helft het slachtoffer van het wel wat harde spel der Belgische jeugd werd. Na gemasseerd en met den natten spons bewerkt te zijn, huppelde hij nog maar op halve kracht in de voorhoede mee. Zoo men ziet was Ajax dus op alle fronten vertegenwoordigd; waarschijnlijk zal dit op 22 en 23 April te Amsterdam ook wel zoo zijn. 180 Onze 3 internationals legen België, v.l.n.r.: Wim Anderiesen, van Male, Jan Schubert en Henk Blomvliet.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 4