Jack mocht de grens niet over! Schrikt U maar niet, getrouwe Ajacied of supporter. Onze Jack wilde er niet stilletjes tusschen uit knijpen, hij wilde ons niet ver laten, integendeel! Hij wilde juist weer bij ons terugkeeren, maar bijna had een grens-beambte, die natuurlijk geen voetballiefhebber was hoe bestaat 't Reynolds niet het land in gelaten. Jack was met het Amsterdamsche elftal meegeweest. Hij had met z'n Engelsche pas poort niet de minste last ons land uit en Bel gië in te komen. Misschien wilde men hem in België ook wel op deze wijze van ons aftrog gelen, maar dat is dan toch niet gelukt. Enfin, toen het gezelschap Zondagavond per bus uit België terugkeerde, werd Jack aangehouden: zijn paspoort was wel in orde, maar.... hij had geen werkvergunning! Hoe hij al be weerde, dat hij reeds zoo'n 25 jaar in Holland woonde en hoe de aanwezige Ajax-spelers, die zich maar niet zóó hun trainer afhandig laten maken, het ook voor hem opnamen, niets hielp: hij werd als een verdacht persooni behandeld. Reynolds. Maar op dezelfde geheimzinnige wijze geheimzinnig, voor de buitenstaanders tenminste als Jack steeds maar kampioensteams uit den grond stampt, wist hij plots den be ambte te overtuigen van zijn onschuld. Zoo mocht Reynolds weer naar zijn Ajax terugkeeren, doch nog een uur daarna was hij nog steeds uit zijn humeur. De dreiging om van Ajax gescheiden te wor den is dan ook inderdaad niet prettig. Ik vind het enorm, het gaat toch maar ver met die techniek tegen woordig. Als ik wat te zeggen had, zou ik zeggen: jongen, tracht zoo veel mogelijk doelpunten te maken, maar nu weet ik beter, eerst verwarring stichten, en dan even vragen: „kan hij nu" en voila, de match is gewonnen. A propos, Leen, waarom hebben jullie in Antwerpen geen afspraakje gemaakt?" P.S. Het lijkt me toch wel prettig om niet zulk een groot speler te zijn, je kan dan tenminste nog eens op eigen initiatief een goaltje pikken. D.W.S. is kampioen, en dat doet mijn echt Amsterdamsche hart op recht genoegen. Proficiat, Bertus! Koolhaas schijnt op de receptie geweest te zijn en nu heeft de D.W.S.-voorzitter de Bruyne hem zoowaar een nederlaag beloofd. Zeg, mijnheer De Bruyne, al vinden we het allemaal heel prettig dat we nu een paar sportieve wedstrijden tegemoet gaan, ik vind het nog geen reden om nu zoo brutaal te worden. U zegt een weddenschap te hebben, all right, ik zet er een gul dentje bovenop, maar dan op Ajax natuurlijk. Neemt U het aan, U kunt het telefonisch bevestigen. Eventueel wil ik wel referenties opgeven. Tot bij AjaxD.W.S. of D.W.S.Ajax, so long! JAMES. Reynolds. 179

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 3