de storm als bondgenoot optrad, in het eerste halfuur maar niet tot scoren komen. Wij maakten ons al geen illusies meer, toen onze voorhoede plotseling een bevlieging kreeg en drie goals achter elkander fabriceerde. Twee uit scrimmages, één uit een goed schot van v. Hout. Goed spel van Schalm bracht in de tweede helft den stand op 40 en daarmede had de voorhoede haar plicht gedaan. De tegenpartij vroeg vpor de rest van den tijd het woord en daar mede alle aandacht van onze achterhoede. Deze trad echter zóó stevig in debat met de voorhoede der T.I.W.-ers, dat, toen de scheids rechter de meeting met zijn laatsten arbitralen gil sloot, onze doel man slechts tweemaal het nakijken had gehad. Hieronder volgt de stand: gesp. gew. gel. verl. pnt. Ajax 4 (3e plaats) 13 8 1 4 17 Hiernevens de standen van onze adspiranten elftallen: gesp. gew. gel. verl. pnt. plaats Adspiranten 1 15 5 5 5 15 4e 2 11 1 0 10 2 (roode lant.) 3 15 12 0 3 24 2e 4 11 4 2 5 10 5e 5 13 8 2 3 18 3e 6 10 8 2 0 18 le Adspiranten 1. Zooals men uit den stand kan concludeeren, hou den de spelers van dit elftal van gelijkmatigheid. De vijftien ge speelde matches zijn over de hoofden, gewonnen, gelijk en verloren, broederlijk verdeeld. Het is jammer, dat wij niet de vijfde plaats in nemen, dan was de zaak volmaakt. Overigens hebben wij met ge noegen geconstateerd, dat er verbetering in het spel van onze jongens zit. Wij hebben de jongelui tweemaal achter elkander aan het werk gezien en beide malen een gelijk spel zien bevechten. Weliswaar moet het in hoofdzaak komen van Zwaan, Meyer, Veffer en v. Heusden, maar er zit meer verband in het elftal, dan in het begin van het seizoen. De voorhoede is echter het zwakke punt en doelpunten maken is voor deze linie een zwaar probleem, v. Dijk, Focke en v. Zuylen zijn wel handige voetballertjes, maar zij zoeken het nog te veel in individueel spel. Combinatie vrienden„that's the way"! Adspiranten 2.... Laten wij maar zwijgen! Adspiranten 3 doen het beter en nemen zelfs de tweede plaats in, met een redelijke kans op het kampioenschap. Volhouden, boys! Adspiranten 4 en 5 zullen de competitie vermoedelijk wel beëindigen op de plaatsen, die zij momenteel innemen. Buitengewoon fraai is het niet, maar de knapen hebben hun best gedaan en meer kunnen wij niet verlangen. Adspiranten 6 worden kampioen! (Of zijn zij het al?) De jongens hebben het ons beloofd, maar afgezien van die belofte, zijn wij over tuigd, dat zij het kampioenschap behalen. De voorhoede staat ons daar borg voor. Deze linie combineert dat het een lieve lust is, ter wijl middenvoor Boerkool, de tweede lettergreep van zijn naam (vrij vertaald) alle eer aandoet en menige goal voor zijn rekening neemt. Ook Dick de Sterke weet den weg naar het doel te vinden, terwijl (Pinda) Ris met zijn snelle rennen langs het lijntje steeds een gevaar voor de tegenpartij is. Jammer van dat geannuleerde doelpunt (ge heel ongemotiveerd) tegen Zeeburgia, hè Pinda! (Dat was bij de wilde Chineezen af.) Maar de scheidsrechter beslist en al is die beslissing nog zoo zonderling,.... het parool luidt: „mond houden". 203

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 27