J eugd-voetbalf litsen. V Junioren 1 verdedigden hun minimale kans op het eeremetaal met een bewonderenswaardige energie. Na de kranige zege op D.W.S., moest eerst de Volewijckers en vervolgens de Spartaan er aan ge- looven. Om op het Mosveld de overwinning te behalen, moet je zoo het één en ander in je voetbalkoffer hebben, maar om dat met liefst 70 te doen, daar moet je toch wel van heel goede voetbal-familie voor zijn. Ook de Spartaan, op eigen terrein, weet van wanten en kan onder zijn tegenstanders op Spartaansche wijze huishouden. Het is dan ook een knap stuk werk van onze jongens geweest om met een 40 overwinning naar huis terug te keeren. De stand luidt nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. Ajax 1 15 11 3 1 25 Blauw-Wit 1 11 9 0 2 18 Als nu Blauw-Wit, dat nog verschillende wedstrijden moet spelen, maar één puntje verspeelt, dan.... ja dan!.... Zoo lang zullen wij onze zielen in lijdzaamheid moeten bezitten. gesp. gew. gel. verl. pnt. Junioren 311 9 1 1 19 H.E.D.W11 9 0 2 18 Zoo stonden de zaken er voor op Zaterdag 25 Maart j.l. En Zon dagavond was H.E.D.W. kampioen en kon Ajax fluiten. Slechts één punt hadden wij noodig, een gelijk spel was voldoende geweest en Ajax had zich in deze afdeeling kampioen kunnen noemen. Dank zij onbenullig spel en een onverklaarbare angst, dat de tegenpartij een doelpunt zou maken, is ons de medaille ontgaan. En die tegen partij was toch heusch zoo sterk niet. Voor de rust, gesteund door den storm, was H.E.D.W. eenigszins in de meerderheid, doch Ajax liet zich niet in den hoek drukken. Integendeel, bij een mooien aan val wist Hoks ons zelfs met een fraai doelpunt de leiding, te geven. Wij hadden gedacht, dat deze voorsprong voor onze jongens een stimulans zou zijn, om door weloverdacht en rustig spel de over winning veilig te stellen. Wij kwamen echter bedrogen uit. Het ver- dedigingsblok werd hoe langer hoe nerveuser en zocht zijn heil in het systeem „weg is weg". Met gevolg: de malste situaties voor ons doel. De gelijkmaker kon dan ook niet uitblijven en kwam, overeen komstig de wetten der logica, prompt ter wereld. Nog was Ajax niet verloren, nog hadden wij de beste troeven in handen, want na de doelwisseling kreeg Ajax den steun van Aeolus. Maar de angst voor een doelpunt van de tegenpartij wilde maar niet verdwijnen. Onze jongens bleven in dien ban gevangen.... angstpsychose noemt men dat met een deftig woord.... en dat heeft ons de zege gekost. H.E.D.W. was bij een gelijk spel niet gebaat en zette heel logisch alles op den aanval. En toen het zoowaar gelukt was om den bal achter den Ajax-doelman te werken, ging de H.E.D.W.-achterdeur potdicht. Wel liep Ajax met tien man storm om in hemelsnaam die deur in te rammen, maar het was te laat. Zooals éénmaal de maagd van Orleans Frankrijk redde, zoo redde een mie renhoop van H.E.D.W.-ers, met den goalkeeper aan het hoofd, hun doel van doorboring. Elf juichende H.E.D.W.-ers en hun talrijke aan hangers, alsmede elf terneergeslagen Ajax-gezichten zochten de kleedkamers op. Voetballief en -leed „in a nutshell". Junioren 4 boekten zoowaar twee overwinningen in successie A.E.D. kreeg met 32 en T.I.W. met 42 klop. Zeer verdienstelijke resultaten, knapen! In den wedstrijd tegen T.I.W. kon Ajax, hoewel 202

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 26