%l is steeds op ti Een stem uit Indië ELKA indien *11 een f 12.50. Onze voorzitter ontving onderstaanden brief, waaruit duidelijk blijkt, hoe onze leden, waar ter wereld zij ook zitten, met de ver- eeniging mee blijven leven: Batavia-Centrum, 20 Maart 1939. Telok Betongweg 17. Zeer geachte heer Koolhaas, Gisterenavond in een gezelligen vriendenkring naar het verslag van den wedstrijd BelgiëHolland luisterende, werden wij verrast met de mededeeling, dat U enkele woorden tot Indië zou spreken. Uw stem kwam buitengewoon helder door en was woord voor woord te verstaan. Was dit al een gebeurtenis op zichzelf, de verrassing werd nog grooter, toen het duidelijk werd, dat U speciaal tot de Ajax-leden in Indië het woord richtte. Heer Koolhaas, het was in één woord geweldig en ik moet U eer lijk zeggen, dat ik er stil van werd. Het was werkelijk een groot evenement, zoo onverwacht in je Indische huiskamer mondeling de groeten uit het kleine Holland te mogen ontvangen en wel van je club, welke je in je jeugd zooveel levensvreugde heeft geschonken en waarvan de verrichtingen op het groene veld nog steeds een on verflauwde belangstelling genieten. Van deze gelegenheid wil ik tevens gebruik maken U en de overige leden van het bestuur mijn hartelijke gelukwenschen met het zoo- veelste behaalde kampioenschap aan te bieden en daaraan de hoop te verbinden, dat ook de komende wedstrijden om den hoogsten titel een groot succes voor onze vereeniging mogen worden. Ik moet tot mijn spijt erkennen, dat ik in mijn 10 Indische jaren schriftelijk heel weinig blijk van de toch werkelijk bestaande clubliefde heb gegeven. Thans kan ik echter niet nalaten U ten eerste hartelijk dank te zeggen voor Uw woorden en ten tweede getuigenis af te leggen van de nog immer bestaande sympathie met het in jaren al oude, doch in daden nog steeds krachtige Ajax. Ik ben er van overtuigd, dat U ook van de overige Indische leden, waaronder ik verschil lende directe vrienden tel waarmede nog steeds contact wordt ge houden, enthousiaste brieven zult ontvangen. Heer Koolhaas, ik ga thans eindigen, maar ik wil nog mededeelen, dat Huize Harinck het uitstekend maakt in den Oost, het reeds tot 3 pukken waaronder een aanstaand voetballer heeft gebracht en over 3 jaartjes weer in Holland hoopt te vertoeven. Hopelijk is ook te Uwent alles gezond en wel. U nogmaals hartelijk dank zeg gend en met vele groeten, ook namens mijn vrouw voor U en Mevrouw, teekent, H. HARINCK. KALVER5TRA AT.206. AMSTERDAM 200

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 24