Afscheid Restaurant DIKKER THIJS AMSTERDAM Diner-dansant v.a. f 1.75 - Lunch f 1.25 ZEEUWSCHEHOEK AMERICAN BAR Onze Kruislaan-terreinen zijn niet meer! Zondag j.l. zijn de laatste wedstrijden op deze terreinen gespeeld, terwijl in de afgeloopen week de kleedkamers gesloopt zouden worden. Zoo is er weer een periode afgesloten in ons Ajax-wereldje. Welk een herinneringen zijn er aan deze velden verbonden! Eenige tientallen jaren geleden nog bespeeld door R.A.P. en Volharding, werden zij weldra bespeeld door de elftallen van Ajax. Ook de schoolwedstrijden hebben nog geprofiteerd van deze velden; wij her inneren ons nog goed de wedstrijden tusschen Suikerschool en St. Ignatius college, enz. Ach ja, welk een fijne herinneringen zijn dat nog! 's Morgens ging je met je schoolvrienden er op uit. Voetbal schoenen, enz. in een krant; sommigen hadden een koffer, dat waren de bolleboffen. En dan de pakken brood niet te vergeten. Als je had gewonnen, was er geen club in Holland, die je kon verslaan en had je verloren, ja, dan droeg je je verlies met „mannenmoed", maar somtijds met tranen in de oogen. De laatste jaren bevolkten heele families van adspiranten reeds om 10 uur de Kruislaanvelden en menige vader en moeder heeft daar zoonlief tot „echten" voetballer op zien groeien. En als het dan koud was, trokken wij naar het gezellige komboffie van Moe van Schaick en kregen wij voor weinig centen een heerlijke kop koffie of thee. Ja, de koffie van Moe van Schaick was beroemd en menig een, die naar de wedstrijden van het eerste ging kijken, wipte nog even aan in de Kruislaan om een „bakske" te drinken. Hoe dat in de toekomst moet gaan, weet ik niet, maar ik geloof niet, dat wij er op vooruitgaan. Ook de cricketers hebben nog eenige seizoenen hun bivak opgeslagen aan de Kruislaan en het was er steeds dolgezellig. Wanneer de zon dan op die zware boomen van de Kruislaan scheen en er allerlei schaduwen op tooverde, dan voelde je jezelf als zat je voor je eigen villa. Ja, dat zijn mooie jaren geweest daar aan de Kruislaan. Nu wij hier des Zondags niet meer heen zullen gaan, zullen wij iets mis sen, de oude sfeer zal verdwenen zijn. Wij hebben er afscheid van genomen, maar het was een afscheid, als van een goeden vriend. Zullen wij er op vooruit gaan? De herinnering aan de goede oude Kruislaan blijft in elk geval. YRREF. hadden wij zeker ook dit elftal als. kampioen kunnen begroeten. Laat de elftalcommissie ook eens bij een wedstrijd van het zevende komen kijken, ik geloof, dat er nog wel materiaal bij is om wat van te maken. Ik zal geen namen noemen, dat is niet aardig tegenover de anderen, maarlaat ik mijn mond houden, anders halen zij alle „goeien" er uit. Jongens, het volgende jaar worden wij kam pioen. Afgesproken? YRREF. lederen avond 5 uur het bekende Wiener Schrammel-kwartei o J. v. Willy Radinger 199

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 23