AJ AX- NIEUWS Ajax- Achilles. No. 8 Zaterdag 1 April 1939 22 e Jaargang MAANDBLAD onder Redactie van M. BREMER, G. DE JONGH en J. L. MELCHERS Redactie-adresM. BREMER. Noorder Amsiellaan 67, Amsterdam Afd. Advertentiën: B. WESSEL, Mauvestr. 32, 's-Gravenhage, Tel. 110978, Postreken. 113258 Een juichkreet daavre langs de velden! Ajax is wéér kampioen, het sterke wilskrachtige Ajax, dat in twintig jaren tijd de sterkste positie innam van alle Nederlandsche vereenigingen, bereidt zich voor op de dertiende kampioens-competitie én reeds dezen Zondag wordt daarmede een begin gemaakt en komt de nieuwe Noordelijke kampioen op bezoek. Ajax streed reeds herhaaldelijk met Be Quick en Velocitas in de slot-competitie om het kampioenschap van Neder land, doch tegen Achilles heeft Ajax nog niet eerder in kampioens wedstrijden gespeeld. Dat kon ook niet, want dit is de eerste maal, dat deze juist in dit jaar 45 jaren oude Asser club een der pionier sters van de voetbalsport in Nederland! als eerste klasse club de eer te beurt valt het Noorden te mogen representeeren. Vóór dien tijd, toen het Noorden een onder-onsje vormde van Be Quick, Frisia en Achilles, waar later ook Z.A.C. eenige jaren bij kwam, was Achilles zéér sterk en lange jaren volkomen ongenaakbaar, óók voor clubs uit Oost en West, die zich op het Asser veldje in het Sterre- bosch waagden. In de Noordelijke eerste klasse heeft Achilles sedert 19161917 een bescheiden rol gespeeld en zelfs herhaaldelijk tegen de roode lan taarn moeten kampen. Maar de ferme, jonge ploeg, die in dit seizoen de rood-zwarte Asser kleuren verdedigde, heeft het na harden strijd tot het kampioenschap gebracht, waartoe een actief bestuur en een uitstekende clubgeest ook in ruime mate bijdroegen. Wat Achilles in deze kampioens-competitie presteeren zal, is moei lijk te voorspellen. Zoo'n frissche ploeg kan soms vriend en tegen stander overbluffen en resultaten bereiken, die niemand verwacht. Toch zien we, van Amsterdamsch standpunt bekeken, dit eerste treffen voor de kampioenscompetitie met vertrouwen tegemoet. Ajax moet in staat zijn dezen eersten klap te geven en met een overwin ning te 'debuteeren. Wij gunnen den Noordelijken representanten het allerbeste, maarwe hopen tóch een verdiende zege van Ajax te beleven! J- H.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 1