Zoek de zon op! De bel een schreeuw onder aan de trap: „Ga je mee?" Als Ajax thuis speelt, hoef ik niet te vragen, wie er is, waar ik mee naar toe moet. „Vooruit! Je schoenen aan! Schiet op." M'n dier bare broer, met verlof uit Indië, die haast alle voetbalwedstrijden bijwoont, omdat hij daar zes jaar op zal moeten teren, geeft z'n commando's: opschieten! Maar het is ditmaal niet gemakkelijk. Pas genezen van een kwaad aardig griepje, krijgt uw dienaar van moeder-de-vrouw een groot aantal vermaningen, nuttige wenken en raadgevingen mee, vóór hij naar den wedstrijd AjaxR.F.C. mag. Het was eigenlijk gekken werkwat zoo'n vent in vredesnaam bezielde gisteren nog in bed, met aspirien en warme kruiken en nu zal hij een paar uur in de kou gaan zitten. „Je moet het zelf weten,- als je maar begrijpt, dat je vanavond niet meer ziek kan zijn!" De broer helpt. Als je hem hoort praten, zou je denken, dat we bij Ajax allemaal een eigen kacheltje krijgen. „Je moet niet overdrij ven," zegt hij. „We zitten overdekt, heelemaal beschut en tóch in de frissche lucht.... dat kan nooit kwaad!" Maar buiten vertrouwt de nette broer mij toe, dat hij een kaartje open tribune genomen heeft. „Ik had geen centen meer voor de overdekte." Kan je het een herstellende zieke kwalijk nemen, dat hij zich aan de overdekte refereert?dat hij broerlief alléén naar den overkant laat krassen? Hij moet aan zijn gezondheid denken,- de waarschuwingen hebben toch uitwerking! Vóór de pauze een huiverige, diep in z'n jas gedoken toeschouwer, die er eigenlijk spijt van heeft, dat hij de goede raadgevingen van moeder-de-vrouw in den wind heeft geslagen. Want de Oostenwind schijnt hem dwars door jas en botten heen te blazen! En dan: na de rust. Ha, dat is een andere vent! Hij heeft den wachter aan de over dekte poort van de onoverdekte tribune een verkeerde sortie in de vingers geduwd; hij heeft de zon opgezocht.... hij heeft, aan den overkant, die zon gevonden ook. De wind waait over z'n hoofd heen en als een poes voor het raam koestert hij zich behagelijk. Zoek de zon op! Op de onoverdekte heeft hij de zon gevonden. Het is af: Ajax heeft gewonnen.... Ajax is afdeelingskampioen. Op het laatste nippertje schalt de stem van Koolhaas die heugelijke mededeeling door de luidsprekers. En ziet! Nu schijnt de zon ook op de overdekte tribune, die we kort geleden bibberend verlaten hebben; nu schijnt zelfs de zon in de kleedkamer-spelonk, waar we met vele anderen op spelers staan te wachten. Dames vooraan.... Er is een meneer, die telkens weer en tegen iedereen zegt: „Wie had dat vanmorgen kunnen droomen een meneer, die iedereen krachtig de hand schudt; er is hier een zonniger stemming, dan op die zon-overgoten onoverdekte. Wachten is vervelend hier niet. „Laat den kampioen er eens door, dames," zegt een man, die de zilveren Ajax-letters op zijn pet heeft. Hij verdwijnt in een der kleed kamers.... jaloersch nagekeken door de voor de gang zich ver dringende dames. „Ik ben de eerste," zegt er een. „Ik zoen ze alle maal!" Allemaal! Het is prettig, deel uit te maken van een kam- pioensploeg! Het is óók prettig, zich te koesteren in de zon. VLINDER. 190

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 14