„the Sport Shop" wij nog op het hart hebben, bewaren wij liever tot-nu ja, ook wij zijn steeds optimisten over enkele maanden, wanneer er wepr een kampioenschap gevierd wordt! Veelzeggende cijfers. Toch willen we voor hen, die het misschien reeds vergeten zijn, nog even memoreeren aan welke prachtige prestaties van ons eerste elftal wij het afdeelingskampioenschap te dan ken hebben. Welnu, weet dan, dat Ajax sinds 30 October 1938, toen V.U.C. te Den Haag met 10 zegevierde, niet meer verslagen werd, noch in de 11 belangrijke competitie-wedstrij den, noch in de 2 vriendschappelijke wedstrij den. Sinds dien datum werden er door ons eerste in totaal 13 wedstrijden gespeeld, waar van 10 in een overwinning eindigden, terwijl de andere 3 een gelijk spel opleverden; de- doelpunten bedroegen 4018 in ons voordeel. Schakelen we de twee vriendschappelijke wedstrijden tegen A.G.O.V.V. en Eindhoven uit, dan werden er dus 11 competitie-wed- strijden gespeeld, waarvan er 9 gewonnen werden en 2 in een gelijk spel eindigden met de doelcijfers 3110. Prachtige cijfers zouden we zoo zeggen, temeer waar er geen enkele andere eerste klasser in den lande is, die op Voorzitter Koolhaas, een dergelijken eindspurt kan terugzien. En beziet men het zóó, dat onze eindspurt pas werd ingezet na den ongelukkigen uitwedstrijd tegen 't Gooi op 11 December 1938 (00), dan blijkt dat wij sinds dien dag 7 competitie-wedstrijden speelden en.... ook 7 maal in de meerderheid bleven met de prachtige doel cijfers 246. Deze resultaten doen meer dan pagina's mooie woor den uitkomen, wat onze jongens gepresteerd hebben en bovendien hoe verdiend het behalen van den afdeelingstitel is geweest! Zullen we afspreken, dat we ook in de kampioenscompetitie ongeslagen blijven? P.S. Het gelijke spel (22) tegen Haarlem hebben we hierbij on besproken gelaten, omdat dit niet van invloed is geweest bij het behalen van het kampioenschap. 99A jax" kousen .4 1 o waschecht, prima kwaliteit zware uitvoering van het 1e elftal 1.45 99 Ajax" shirts xleurecht, zone extra zware uitvoering „Ajax" broeken65 ct. kleurecht, zonecht, waschecht 25 kwaliteit van het eerste elftal 95 ct. Eng. x.h. schoenen Een vol jaar schriftelijk garantie 25 6.25 - 5.45 - 4. Knie- en Enkelkousen, Trainingspakken enz. Alleen: NIEUWENDIJK 152, TEL. 43091, A'dam-C. 187

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 11