Die wil om te winnen is ook wel duidelijk gebleken in de twee wed strijden, die ons eerste elftal in de afgeloopen periode heeft gespeeld. Ons ongeslagen record in eigen stadion werd ook tegen V.U.C. ge handhaafd, daar we met 21 zegevierden, terwijl het sprookje, dat te Velsen door ons niet gewonnen kon worden, op fraaie wijze ge- lochenstraft werd: een 31 nederlaag werd V.S.V. toegebracht. De Het tweede doelpunt van Ajax tegen V.S.V. Bijl heeft ingekopt en ondanks de wanhopige pogingen der V.S.V.-ers, verdwijnt de bal over de lijn. (Cliché: „De Telegraaf") wedstrijd tegen V.U.C. is een der aardigste ontmoetingen geworden, die er dit jaar op ons terrein gespeeld is. Maar wat hebben we weer in spanning moeten zitten, voordat het zeker was, dat de overwinning in Amsterdam bleef! V.U.C. viel bijzonder mee en was vooral in snel heid volkomen tegen ons opgewassen. Het is mogelijk, dat wat het aantal kansen betreft V.U.C. misschien een gelijk spel verdiend had, maar als dat inderdaad zoo is, behoeft V.U.C. geen schuldig gevoel meer te hebben, daar we dan quitte zijn: in Den Haag hadden wij verdienen te winnen en toch verloren we er met 10. De week daarna, dus Zondag j.l., stond de uitwedstrijd tegen V.S.V. op het programma. We wisten, dat de stemming in Velsen de laatste weken aldus was: „Het kan ons niets schelen, of we alle wedstrijden met 100 verliezen, maar Ajax moet er in en Ajax gaat er in!" Zoo redeneerde het publiek daar tenminste en van van zoo'n stemming slaat er toch altijd wel iets op de spelers over. Het was dus een wedstrijd, waartegen een ieder opzag, maar weer heeft de groote strijdlust gezegevierd, plus onze betere tactiek. De omstandigheden, 151

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 7