Drie Ajax-ieden in hei Ned. elftal. Onze drie internationals. Nadat we in het begin van dit seizoen we mogen wel zeggen de geheele eerste helft der competitie een lichte depressie hebben doorgemaakt, is de lucht voor ons dierbaar Rood en Wit de laatste maanden weer geheel opgeklaard. Ajax telde weer mee, dat was te merken in eigen boezem, dat kon men voelen aan de stemming van het publiek, dat weerspiegelde zich ook in de samenstelling van het Nederlandsche elftal, dat op 26 Februari zoo'n prachtig resultaat tegen Hongarije bevocht. Niet minder dan drie Ajacieden werden n.l. in het Oranje-team gekozen en wel in de eerste plaats Wim Ande- riesen en voorts Henk Blomvliet en Jan Schubert, welke laatste twee hiermede hun debuut als internationaal maakten. Wilden wij ons aan den top handhaven, wat betreft het leveren van internationals, dan werd het wel zoo langzamerhand tijd, dat Ande- riesen wat gezelschap kreeg van Ajacieden, want Feijenoord begon ons totaal flink te benaderen. Met den strijd tegen Hongarije meege rekend, hebben wij nu in totaal 162 maal een speler voor de natio nale ploeg geleverd, tegen Feijenoord 139; daarmede deelen de Rot terdammers nu de tweede plaats met H.V.V. Van zijn 24e interland wedstrijd af (31 Maart 1935, HollandBelgië: 42) tot en met zijn 42e (23 October 1938, DenemarkenHolland: 22) was Anderiesen de De drie Ajaxieden in hei Nederlansch elftal hooren hei Wilhelmus aanv.l.n.r. aanvoerder Wim Anderiesen, van Male. Jan Schuberi, Siam, Henk Blomvliei, v. d. Veen en Drager. (Cliché: „Nieuwe Roiierdamsche Courani")

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 2