op bet zware voetbalseizoen. Waar is hei honkbalmaieriaal CRICKET. De zomersport bij uitnemendheid. De sport om U zomers fit te bonden en U voor te bereiden De sport ook, welke U bet contact met Uw mede-clubgenoo- ten des zomers niet doet verliezen. Reeds nu kunt U zicb opgeven aan: F. DUKKER, Maasstraat 192, Amsterdam-Zuid. Werkende leden, junioren en adspiranten, welke interesse bebben voor dit prachtige spel, verzuimt niet, reeds nu in te schrijven. De kosten zijn minimaal: een witte broek, een wit shirt en witte schoentjes en Uw cricketkleeding is compleet. Laat U niet afschrikken door menschen, die geen verstand van cricket hebben en zeggen: ,,Wat is er nu aan cricket, een dood spel' Neen, probeer zelf en oordeel zelf. Eens gewon nen voor cricket, blijft gewonnen. Het hoogtepunt van het a.s. seizoen zal ongetwijfeld onze match tegen de Cheltenham Cricket Club worden. Een match dus van de onderwijzers tegen de leerlingen. Want nietwaar, wij, Hollanders hebben het cricketspel van de Engelschen ge leerd en dat wij het goed hebben geleerd, blijkt uit de resul taten, die vertegenwoordigende Nederlandsche elftallen de laatste jaren tegen de Engelschen behalen. Waar een Hollan der warm kan Ioopen voor voetbal, is een Engelschman één en al enthousiasme, indien het cricket betreft, getuige het feit, dat duizenden menschen des zomers de cricketvelden bevolken. Dus Ajaxlieden, Iaat cricket voortaan ook Uw zomerspel zijn. Nu de lente in aantocht is, schijnen enkele onzer meest enthousiaste honkballers reeds zóó naar het nieuwe seizoen te verlangen, dat zij al met oefenen begonnen zijn. Daar heeft natuurlijk niemand bezwaar tegen, integendeel, we juichen het zelfs ten zeerste toe. Maar wel hebben we bezwaar tegen het feit, dat de kast, waarin het honkbal materiaal opgeborgen was, zoo'n beetje geplunderd is. Het wegge nomen materiaal moet zoo vlug mogelijk teruggebracht worden, om dat we anders geen goed overzicht hebben van het materiaal voor dit jaar. Er wordt dan ook op gerekend, dat al het weggenomen materiaal zoo spoedig mogelijk bij den terreinknecht ingeleverd wordt. 173

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 29